Filip Salač před Silverstone

02.08.2023

Po dlouhé pětitýdenní letní přestávce nastal pro jezdce týmu Moto2 QJMOTOR Gresini Racing čas vrátit se na trať.
Foto: Gresini Racing


Tato letní přestávka byla zásadní pro Jeremyho Alcobu, který načerpal nové síly, a co nejlépe se připravil na druhou část šampionátu. Jeho hlavním cílem bude jezdit rychle hned od prvního tréninku na anglickém okruhu a přivézt domů dobrý výsledek, který mu dodá další sílu a ještě větší sebevědomí do dalších závodů.
Filipa Salače najdeme v celkovém pořadí jen 4 body od první pětky. Český jezdec je po konzistentní první části sezony, kde sbíral body a uspokojení, připraven znovu vykročit tou správnou nohou a udělat rozdíl na Silverstonu, kde loni jako nováček dobyl top9.

Jeremy Alcoba

"Letos jsme začali správnou nohou, hned jsme měli dobrý pocit a podařilo se nám jezdit rychle. Ale pak jsem se snažil udržet tempo a být rychlý, zejména v posledních několika závodech jsem se snažil udržet koncentraci. Teď chci znovu najít rychlost z prvních závodů, těším se na druhou část sezony, zejména na ty mimoevropské, kde jsem se vždy cítil dobře. Budu se snažit udělat maximum pro to, abychom s týmem dobře pracovali a dosáhli cíle top8 v každém závodě. V této přestávce jsem hodně trénoval a těším se na Silverstone. V Moto3 se mi vždycky dařilo, dokonce i loni v Moto2 jsem byl docela rychlý. Nechci si klást cíle ani vytvářet očekávání, chci jen vyjet na trať, být rychlý a najít dobrý pocit s motorkou. Dosažení dobrého výsledku a sbírání bodů bude pro nás zásadní, abychom mohli znovu začít šampionát s větší jistotou."

Filip Salač

"První část sezóny se nám vydařila ještě lépe, než jsme očekávali, podařilo se nám dosáhnout lepších výsledků, než jsme si stanovili, nasbírali jsme mnoho bodů a také jedno pódium. Jsem spokojený, teď už jen musíme pokračovat stejným způsobem. V každém tréninku ze sebe vydám to nejlepší a uvidíme, čeho dosáhneme v této druhé části sezony. Rozhodně se chystám na další pódium a stále sbírám hodně bodů, abych se udržel v první pětce světového žebříčku. Na Silverstonu bude určitý tlak. Je to první závod po pětitýdenní pauze. Mám tento okruh rád, loni jsme zde skončili v první desítce, což byl jeden z našich nejlepších závodů sezony 2022. Už se nemůžu dočkat, až vyrazím na trať!"