Filip Salač je po úvodních trénincích šestý

09.06.2023

Téměř po měsíční přestávce pokračuje o tomto víkendu seriál Mistrovství světa MotoGP. Program Velké ceny Itálie na okruhu v Mugellu dnes zahájily dva volné tréninky. Filip Salač z týmu QJMOTOR GRESINI RACING skončil i přes technické problémy na šestém místě v kombinovaném měření. Český jezdec se nadále drží v absolutní světové špičce a dnešní výkon ho předurčuje k přímému postupu do Q2.
Tisková zpráva Autoklubu ČR

Příjemné jarní počasí provázelo úvodní program kategorie Moto2 na populárním italském okruhu. Filip Salač měl v prvním tréninku technické problémy a dlouhé minuty strávil v boxech. Svým nejrychlejším dosaženým časem 1´51,627 se v kombinovaném měření umístil na šestém místě, když na prvního Acostu ztratil 0,699 sekundy.

"První den v Itálii nebyl úplně optimální. V dopoledním tréninku jsem měl problém se spojkou, musel jsem se vrátit do boxu kde ji mechanici vyměnili. To zabralo asi dvacet minut a do konce první jízdy zbývala čtvrthodina. Bylo to pro mě hodně stresující, protože jsem přišel o půlku tréninku a nestihl vyzkoušet vše potřebné. Zítra má navíc pršet, takže mně těch dvacet minut může chybět. Ve druhém tréninku bylo horko a opět se projevily problémy s přední pneumatikou, podobně jako v Jerezu. Máme co zlepšovat, uvidíme, jaké bude počasí na kvalifikaci a jak nám to zítra půjde," vysvětlil krátce Filip Salač #12.

Šestý podnik seriálu Mistrovství světa silničních motocyklů pokračuje v sobotu třetím volným tréninkem a kvalifikacemi.