Fantastické pódium pro Lucu Mariniho

20.11.2023

Prakticky dokonalý víkend předvedl Luca Marini, který si vyjel pole position, P3 ve sprintu a třetí místo v závodě. Marco Bezzecchi skončil 13. na konci komplikované GP Kataru.
Foto: Mooney VR46 Racing Team

Luca Marini se dostal na stupně vítězů GP Kataru, čímž se podepsal pod prakticky dokonalý víkend, v němž navíc získává pole position a P3 ve sprintu. Jezdec týmu Mooney VR46 Racing se tak vyšplhal na celkové sedmé místo se 194 body. Třináctý skončil po velmi náročném závodě od prvních kol Marco Bezzecchi, který si díky sobotním bodům zajistil třetí místo v šampionátu (celkem 326 bodů).

LUCA MARINI
"Jsem šťastný, byl to opravdu solidní víkend korunovaný dvojitým pódiem, odměnou pro celý tým, který odvádí skvělou práci. Volba měkké pneumatiky nebyla náhodná, cílem bylo odstartovat velmi silně, udržet pozici a vytvořit si náskok. Bohužel Pecco Bagnaia odstartoval skvěle a ve slipstreamu, v prvních kolech, jsem se trápil. Teplota byla velmi vysoká, snažil jsem se dělat, co bylo v mých silách, a řídit pneumatiky, jak nejlépe jsem uměl. Je škoda, že jsme ztratili tolik času bojem s Alexem Marquezem a Bradem Binderem, protože jsme nechali Pecca a Fabia Di Giannantonia odjet. Nakonec jsem do toho dal všechno a to, co z pneumatik jsem dokázal uchovat, bylo klíčové."

MARCO BEZZECCHI
"Byl to těžký závod, bylo opravdu složité dojet do cíle. Už po dvou kolech byl tlak v předních pneumatikách hodně vysoký. Najednou se rozsvítila všechna varovná světla a já byl nucen vzdát se několika pozic. Neměl jsem žádný cit, zejména na předku. Nebyl to můj nejlepší den v sezoně, bylo nemožné udržet se ve slipstreamu. Opravdu škoda, doufejme v jiný osud ve Valencii."