Fabio Di Giannantonio v top10

10.02.2024

Třídenní práce v Malajsii skončila pro tým Pertamina Enduro VR46 Racing s Fabiem Di Giannantoniem na P8 a Marcem Bezzecchim na P15.
Foto: Pertamina Enduro VR46 Racing

Tým Pertamina VR46 Racing se představil v Sepangu, kde skončilo první oficiální testování MotoGP. Fabio Di Giannantonio a Marco Bezzecchi na Ducati Fluo Stream uzavřeli test těsně za nejsilnějšími soupeři, respektive na P8 a P15 v třídenním kombinovaném pořadí.

MARCO BEZZECCHI
První testovací seanci uzavíráme komplikovaným dnem. Měli jsme menší problém s motorkou a rozhodli jsme se nepokoušet se o útok na rychlý čas. Raději jsem dále pracoval na jízdním stylu, trochu s tím bojuji. Motorka je velmi rychlá, ale ještě se necítím pohodlně, musím se přizpůsobit a to ještě nějaký čas potrvá. Při brzdění a akceleraci jsou pocity jiné než na GP22. Zatím se mi nepodařilo dostat balík na hranici možností, což je důvod, který nás tlačí k tomu, abychom pokračovali krok za krokem a počkali si na letmé kolo a simulaci.

FABIO DI GIANNANTONIO
Do Itálie se vracím s úsměvem, kdybych měl tento test ohodnotit známkou, řekl bych 9 z deseti. Pocity byly dobré, ani ten útok na čas nebyl špatný. Ráno to byla opravdu zábava, ale nejvíce mě nabíjí výsledek a pocity při odpolední simulaci, kdy bylo opravdu horko. Byli jsme rychlí, všechny známky jsou pozitivní. GP23 je mnohem výkonnější, i co se týče trakce, a má jinou jistotu na předku. Jsem unavený, fyzicky se potřebuji trochu zotavit, ale už se nemůžu dočkat, až se v Kataru vrátím na trať.