Fabio Di Giannantonio šestý v GP Francie

13.05.2024

Jezdec týmu Pertamina Enduro VR46 Racing, který se letos vždy pohyboval v Top10, dosáhl zatím nejlepšího výsledku v sezoně. Marco Bezzecchi odstoupil po havárii.
Foto: Pertamina Enduro VR46 Racing

Opravdu solidní víkend prožil Fabio Di Giannantonio v Le Mans, kde se v neděli jela GP Francie. Jezdec týmu Pertamina Enduro VR46 Racing potvrdil senzaci ze sobotního skvělého umístění P7 ve sprintu a polepšil si, když po boji o stupně vítězů projel cílem na šestém místě. Marco Bezzecchi havaroval hned v úvodní části závodu.

Výborný sprint na startu a čtvrté místo v první zatáčce, Fabio je v boji o pódiové pozice až několik kol do šachovnicové vlajky. Drobná chyba ve 4. zatáčce a následná penalizace dlouhým kolem ho odsunula na konec druhé skupiny. Se 47 body je v celkovém pořadí na devátém místě.

GP Francie však přinesla dvojitou nulu a pád pro Marca, který dokazuje, že našel tempo nejrychlejších borců. Po těžkém startu (P9 po prvním kole) ve snaze vzpamatovat se, havaroval během čtvrtého kola, kdy byl na osmém místě (nyní je desátý v celkovém pořadí s 36 body).

MARCO BEZZECCHI
"Je to škoda, dva pády jsme nepotřebovali, protože jsme byli velmi konkurenceschopní. Při přidání plynu jsem přišel o předek. Je to takový pocit, který mám od začátku sezony a na kterém musíme zapracovat. Nemyslím si, že bych mohl zůstat s Jorgem (Martinem) a Peccem (Bagnaiem), ale možná s Eneou (Bastianinim) a Maverickem (Viñalesem) ano. Bojoval jsem s Eneou, když jsem při předjíždění nemohl udělat nic, abych se vyhnul pádu. Pocity z jízdy byly dobré, motorka se na startu hodně proklouzla, ale snad Top5 byla možná. Zanalyzujeme všechna data a zkusíme to znovu v Barceloně."

FABIO DI GIANNANTONIO
"Jsem super šťastný, zatím nejlepší víkend s týmem. Po zahřívacím kole jsem se cítil opravdu dobře, pocity při jízdě byly vynikající. Skvěle jsem odstartoval, bojoval jsem s Aleixem (Espargarem) a věděl jsem, že mám dobré tempo. V závěru jsem trochu bojoval se zadní pneumatikou, motorka se hodně třásla a musel jsem trochu zvýšit tempo. Ostatní jeli zezadu, snažil jsem se udržet pozici. Škoda toho dlouhého kola, ale jsem spokojený. Měli jsme dobrý závod a dobrou bitvu s Marcem (Marquezem). Vyřešíme poslední detaily a budeme bojovat s nejsilnějšími kluky v Katalánsku."