Fabio Di Giannantonio třináctý

08.08.2023

Diggia se v Silverstone dostal na body, Alexe Marqueze zastavila technická závada.

Foto: Gresini Racing


Sobota jako sen a neděle jako noční můra. To je závodění... ale v neděli se v týmu Gresini Racing pokazilo všechno, co se pokazit mohlo.
Začněme u Fabia Di Giannantonia, který skončil 13. po závodě, v němž se dějí různé věci: srážka s Martinem na startu ho odsunula až na konec balíku. Poté se skvěle vrátil do první desítky, než přišel déšť. Italský jezdec se rozhodl pro zastávku v boxech a výměnu motocyklu za ten s mokrým nastavením, ale počasí jeho záměry nenásledovalo a závěrečná část závodu pro něj byla bojem s vrchem dráhy.
Závod Alexe Marqueze se ukázal jako velmi krátký. Španělův výkon předčasně ukončila technická závada na jeho stroji Desmosedici, protože byl nucen odstoupit v době, kdy hned za Espargarem bojoval o stupně vítězů.

Fabia Di Giannantonio

"Dnes tři závody v jednom. Dva návraty, déšť, zastávka v boxech... Stalo se toho hodně a možná jsme mohli mít během celého víkendu trochu víc štěstí. Měli jsme skvělé tempo a mohli jsme bojovat s těmi nejlepšími jak na suchu, tak na mokru. I tak jsme ale závod zvládli a do Rakouska pojedeme s velkým sebevědomím."

Alex Marquez

"Není moc co říct... Měli jsme tempo na to, abychom se drželi s vedoucími jezdci.Odstartoval jsem docela dobře, a přestože Bezzecchi a Bagnaia byli dost daleko, byl jsem dobře umístěný za Espargarem a na motorce jsem se cítil dobře. Škoda, protože s dnešními podmínkami jsme přišli o další šanci být mezi protagonisty."