Dvě top5 pro Mooney VR46 Racing

20.06.2023

Jezdci Mooney VR46 Racing Teamu se umístili v GP Německa na 4. a 5. místě.
Foto: Mooney VR46 Racing Team

Marco Bezzecchi a Luca Marini zakončili Grand Prix Německa dvěma skvělými umístěními na čtvrté a páté pozici. Oba v závěsu skupiny úplně prvních borců, jezdci Mooney VR46 Racing Teamu tak potvrdili výborné pocity z víkendu.

Marco startující z druhé řady na Ducati Desmosedici GP se na startu trápil a po prvních zatáčkách spadl na P8. Díky opravdu dobrému tempu v prostřední části závodu stoupal pořadím vzhůru až na 4. místo. V celkovém pořadí je třetí se 126 body.

Solidní závod to byl také pro Lucu, druhého na startu a třetího během prvních kol. Do cíle závodu se mu podařilo dostal na pátou pozici a potvrdit P6 v celkové klasifikaci (89 bodů).

Luca Marini
"V porovnání se včerejškem byly pocity se střední pneumatikou vzadu lepší. Co se týče nastavení, měl jsem stejné drobné problémy jako ve sprintu, nebyl jsem schopen být tak rychlý, jak jsem chtěl. Něco mi chybělo, byl jsem pomalý uprostřed zatáčky a nebyl jsem schopný být ostrý v nájezdu. Celkově jsem spokojený, další dvě místa v Top5 a solidní víkend. Ještě nejsem s motorkou na 100 %, ale za pár dní nás čeká další závod, abychom mohli znovu tvrdě pracovat."

Marco Bezzecchi
"Opravdu jsem si to užil, po včerejším závodě jsem to potřeboval. Hodně předjíždění a skvělé zotavení. Ve sprintu jsem se trápil, zatímco dnes s pneumatikou média vzadu jsem byl schopen jet, jak jsem chtěl, a dobře s motorkou zatáčet. Dnes ráno jsme na poslední chvíli udělali změnu, co se týče nastavení, a dopadlo to dobře. Získal jsem zpět mnoho pozic a v závěrečných fázích jsem zvládl pneumatiky. Jsem spokojený, sklenice je rozhodně z poloviny plná."