Dvě portugalské top 5 pro KTM

26.03.2024

Odměna pro piloty KTM – Brad Binder a Jack Miller si v Portugalsku připsali, čtvrté, resp. páté místo.
Foto: KTM

Na portugalském okruhu Algarve si Jihoafričan Brad Binder dojel pro 4. místo v závodě královské kategorie MotoGP a Australan Jack Miller pro 5. místo, čímž završil další pozitivní víkend MotoGP pro tým Red Bull KTM Factory Racing, a to při druhé Grand Prix sezony a teprve páté, která se jela na okruhu Algarve International Circuit.

Brad Binder, 4. místo:
"Bylo skvělé obsadit dnes 4. místo, i když nám s tím někdo pomohl. Byl to opravdu náročný víkend a já se snažil dostat do pohody, což znamenalo, že to bylo v závodě těžké, protože jsem chtěl tlačit a jet s kluky. Musel jsem jet chytře a dát si pozor, abych neudělal stejnou chybu jako včera. Mít čtvrté místo po hektickém a náročném víkendu... to bereme."

Jack Miller, 5. místo:
"Chtěl jsem dnes jet o něco víc. Chtěl jsem jet s klukama vepředu hned na začátku, ale v polovině zatáčky jsem prostě neměl takové tempo, abych se chytil drápky a vydržel do opotřebení pneumatiky. Měli jsme trochu štěstí při některých pádech na konci... ale bereme to. Někdy musíme mít i trochu štěstí! Máme před sebou ještě kus práce, ale oproti Kataru to bylo obrovské zlepšení. Motorka má velký potenciál, takže si uděláme domácí úkoly, podíváme se na data a v Austinu se vrátíme pro další pokus."