Dvě Aprilie v první desítce v Le Mans

14.05.2024

Pozitivní GP Francie má za sebou továrna Aprilia, když Viñales skončil pátý a Espargaro devátý.
Foto: Aprilia

Úvodní kola závodu byla komplikovaná pro Viñalese, který po dobrém startu dlouho brzdil v prvním brzdném úseku a propadl se až na pátou pozici. Maverick se ještě dokázal propracovat zpět na třetí místo, než byl nucen ve finále závodu dvě pozice přepustit.

Po dobrém startu z druhé řady Espargaró zpočátku hájil třetí místo v počáteční fázi závodu až do dvanáctého kola, kdy ho kontakt s jiným jezdcem odsunul na osmé místo. Přesto Aleix bojoval o šesté místo až do posledního kola, kdy byl po agresivním zákroku jiného jezdce nucen klesnout zpět na deváté místo.

Maverick Viñales
"Byl to těžký závod, ale snažil jsem se do něj dát všechno. S tímto pátým místem můžeme být jedině spokojeni. O víkendu, kdy jsme nenašli ten správný pocit, je třetí místo ve sprintu a páté v závodě pozitivním výsledkem. To je konzistence, kterou hledáme. Musíme dál věřit a tvrdě pracovat jako doposud."

Aleix Espargaro
"Odstartoval jsem dobře, s touto motorkou jsem mohl skončit minimálně v první pětce, ale necítil jsem se dobře z hlediska přilnavosti. Byl to závod plný událostí, s kontakty, které mě donutily jet mimo trať, a ztrátou času při pokusu o předjetí. Nebyl jsem tak konzistentní, jak bych si přál, ale můj výhled je stále pozitivní, zejména při pohledu na Montmeló, což bude zásadní kolo."