Ducati před Barcelonou

31.08.2023

Team Ducati Lenovo se vrací do Španělska, kde se pojede jedenáctý podnik sezony MotoGP 2023, Monster Energy GP of Catalunya.
Foto: Ducati

Tým Ducati Lenovo se tento víkend vrací na trať, aby absolvoval jedenáctý podnik sezony MotoGP, 2023, Grand Prix Katalánska.

Okruh v Barcelona - Catalunya, který je v kalendáři od roku 1992, je pro značku Ducati výjimečným cílem, neboť zde v roce 2003, tedy přesně před 20 lety, zaznamenala s Lorisem Capirossim a strojem Desmosedici GP3 své první vítězství v MotoGP.

Francesco Bagnaia, který má za sebou perfektní víkend v Rakousku, kde získal pole position a vítězství ve sprintu i v nedělní GP, přijíždí do Španělska s přesvědčením, že bude schopen udržet nastolené tempo. Jezdec z Chivassa momentálně vede celkové pořadí s 62 body před Jorgem Martínem (Pramac Racing Team) a 68 body před Marcem Bezzecchim (VR46 Racing Team).

Týmový kolega Enea Bastianini bude k víkendu přistupovat jinak. Jezdec z Rimini, který byl v první části sezony nucen vynechat několik GP kvůli zranění, se stále snaží najít ten správný pocit se svým Desmosedici GP23 a nadcházející víkend využije k tomu, aby potvrdil zlepšení, které bylo vidět už během GP Rakouska.

Francesco Bagnaia (#1, Ducati Lenovo Team) - 1. místo (251 bodů)
"Jsem šťastný, že se vracím k závodění v Montmeló. Loni jsme mohli zajet dobrý závod, ale v první zatáčce jsem měl pád a pak jsem byl nucen odstoupit. Po perfektním víkendu v Rakousku máme všechny předpoklady k tomu, abychom si vedli dobře i tady. Pocit z motorky je skvělý a můj tým pracuje dobře, vždy mi dává to, o co si řeknu, a staví mě do pozice, kdy jsem konkurenceschopný. Uvidíme, jaké bude počasí, ale v každém případě jsme připraveni čelit víkendu za jakýchkoli podmínek."

Enea Bastianini (#23, Ducati Lenovo Team) - 18. místo (24 bodů)
"Do Montmeló přijíždím bez přílišných očekávání. Teď je prioritou, abychom dokázali motorku zlepšit tak, abychom byli opět konkurenceschopní. Poslední víkend na Red Bull Ringu nám umožnil nasbírat více informací, které určitě využijeme, abychom se v pátek vrátili na trať. Ještě potřebuji čas, ale vím, že potenciál tu je. Jsem klidný a připravený čelit víkendu v Barceloně."