Ducati pojede na domácím okruhu

14.07.2023

Michael Rinaldi fit pro volné tréninky italského kola. Bautista připraven hájit prvenství ve WorldSBK.
Foto: Ducati


Michael Ruben Rinaldi pojede s motocyklem Ducati Panigale V4R týmu Aruba.it Racing - Ducati první volný trénink italského kola, který začne zítra v 10:30 na Autodromo Enzo e Dino Ferrari v Imole. Po děsivé nehodě, do které se zapletl během druhého kola druhého závodu v Doningtonu, se italský jezdec ve čtvrtek ráno podrobil nezbytným lékařským vyšetřením, která přinesla pozitivní výsledky. Rinaldi bude znovu prohlédnut po FP1, aby získal konečné svolení pro start ve zbytku italského kola.
Álvaro Bautista přijíždí do Imoly hájit své vedení v šampionátu. Úřadující mistr světa dosud vybojoval 16 vítězství a jedno druhé místo, čímž získal 357 bodů, a před Razgatliogluem (Yamaha) má nyní náskok 93 bodů.

Michael Ruben Rinaldi

"Jsem opravdu šťastný, že mohu opět závodit na okruhu v Imole, na fantastické trati. Jsem nadšený, že jsem byl uznán 'fit'. Využívám této příležitosti, abych poděkoval celému lékařskému personálu Dorny za každodenní podporu od Doningtonu. Po FP1 budu muset podstoupit prohlídku, ale to je běžná procedura a já doufám, že vyšetřením projdu bez problémů. Bude to jedinečný víkend i proto, že jsme na této trati dlouho nejeli. Navíc předpověď počasí předpovídá po celý víkend spalující teploty. Ale ujišťuji vás, že to bude velká zábava."

Álvaro Bautista

"Vracíme se do Imoly, na trať, kde jsem závodil jen jednou, ale mám na ni krásné vzpomínky. Navíc to bude druhý domácí závod pro Ducati, což vždy zvyšuje vzrušení. Musím přiznat, že to nebude jednoduchý víkend, protože pro tuto trať nemáme mnoho údajů. Proto bude naším cílem pracovat co nejlépe, abychom našli stejný pocit, jaký jsme měli po celou dosavadní sezónu. Nemám žádná konkrétní očekávání, doufám, že se budeme bavit a fanouškům Ducati dopřejeme skvělý víkend."