Double pro KTM

01.05.2023

Ve španělském Jerezu se oba oficiální piloti Red Bull KTM Factory Teamu dostali na pódium.
Foto: KTM / Milagro

Chladnější teploty a zamračená obloha přivítaly davy fanoušků, kteří se sjeli na okruh Circuit de Jerez - Angel Nieto na závod Gran Premio MotoGP Guru by Gryfyn de España. Po hvězdné sobotě se trio Red Bull KTM seřadilo na celou 25kolovou vzdálenost závodu Grand Prix s nadějí na další vysokou konkurenceschopnost a boj o stupně vítězů. Při startu ze stejných kvalifikačních pozic jako v sobotním sprintu 2. (Miller), 4. (Binder) a 6. (Pedrosa) se stroje KTM RC16 výrazně prosadily do první zatáčky. Závod byl po kolizi ve 2. zatáčce nuceně restartován, ale RC16 byly opět 1-2 pro stíhací jízdu na 24 kol.

Oba jezdci si vyměňovali pozice a prostor na trati, ale hlavní tempo udával Binder, protože Miller měl plné ruce práce s Francescem Bagnaiem a Jorgem Martinem. Bagnaia byl v dobré formě a čtyři kola před koncem se ujal vedení. Binder tvrdě zaútočil a v posledním kole zajel své nejrychlejší kolo. Pod šachovnicovou vlajkou byl rozdíl pouhých 0,2 sekundy. Miller se ubránil Martinovi a dojel na třetím místě.

Binder se v průběžném pořadí mistrovství světa posunul na 3. místo, k čemuž mu pomohl i sobotní zisk 12 bodů - zatím druhý v tomto roce. Miller je čtvrtý a ztrácí pouhých 13 bodů. KTM je na 2. místě v tabulce konstruktérů a Red Bull KTM Factory Racing drží stejnou pozici v soutěži týmů.

V akci byl také testovací pilot Dani Pedrosa, který opět podal výborný výkon. Po boji v elitní top deset dokončil španělský jezdec závod na své domácí trati na sedmé pozici.

Brad Binder
"Dnešek byl fantastický. Mám velkou radost, že jsem získal solidní pódium a že jsem vedl závod. Pořád jsem viděl, že mám malý náskok, takže jsem si myslel, že jsem to zvládl a musím si pohlídat zadní pneumatiku... ale myslím, že jsem ji tři čtyři kola před koncem trochu uvařil. Je to tak, jak to je, ale podařilo se mi zajet nejlepší kolo závodu až na konci, když jsem se snažil dostat Pecca, klobouk dolů. Děkuji svému týmu a všem za podporu. Příští týden to zkusíme znovu."

Jack Miller
"Dneska jsem se musel hodně snažit Měl jsem skvělý start a stejně jako většina kluků jsem v polovině závodu bojoval s pravou stranou pneumatiky. Nevím přesně jak, ale v závěru jsme začali zajíždět opravdu rychlá kola a já se prostě nedokázal přiblížit ke dvojce před námi. Brad jel úžasně, Pecco také, bylo to zábavné závodění a já jsem nadšený, že jsem se toho mohl zúčastnit a znovu tu postavit Red Bull KTM na pódium. Je to úžasný pocit a doufám, že tu zůstaneme."

Dani Pedrosa
"Z tohoto víkendu si mohu odnést dvě věci. Jedna je technická stránka a všechny věci, které mohu říct testovacímu týmu, a které můžeme mít na paměti pro další etapu naší práce. Dále jsou to úžasné výsledky kluků Druhá věc je, jací byli lidé se mnou. Bylo to neuvěřitelné a byl jsem ohromen Prostě jsem se snažil vydat ze sebe to nejlepší a doufám, že se to fanouškům líbilo. Myslím, že jako projekt sílíme a motorka se krok za krokem zlepšuje."