Dosoli – Kenan dostal náležitou nabídku

27.05.2023

Manažer pro silniční závody Yamaha Motor Europe Andrea Dosoli potvrdil, že Razgatliogluovi Yamaha učinila nabídku, která náležitě odrážela jeho hodnotu.
Foto: Yamaha

Mistr světa superbiků z roku 2021 Toprak Razgatlıoğlu opustí na konci sezony 2023 tým Pata Yamaha Prometeon WorldSBK, protože s Yamahou ukončí úspěšnou čtyřletou spolupráci a turecký jezdec bude hledat novou výzvu pro rok 2024. Japonská továrna si chtěla tureckého závodníka udržet a jak prozradil manažer pro silniční závody Yamaha Motor Europe, pan Andrea Dosoli, učinila Razgatliogluovi nabídku, o které si manažeři Yamahy mysleli, že náležitě odráží jeho hodnotu. Přesto německá továrna BMW Motorrad učinila zřejmě ještě honosnější nabídku, kterou se nakonec Toprak Razgatlıoğlu rozhodl přijmout.

Andrea Dosoli - manažer pro silniční závody, Yamaha Motor Europe
"Bude nám líto, že Toprak na konci letošní sezóny opustí Yamahu. Chtěli jsme pokračovat v neuvěřitelně úspěšné spolupráci, jejímž jasným vrcholem je trojnásobná koruna titulů mistra světa jezdců, výrobců a týmů, kterou jsme společně získali v roce 2021. Učinili jsme nabídku, která podle našeho názoru náležitě odrážela hodnotu Topraka jako jezdce a ambasadora značky Yamaha, stejně jako konkurenceschopnost našeho závodního balíčku a naší závodní strategie v rámci platformy WorldSBK. V průběhu jednání však bylo oběma stranám zřejmé, že Toprak je motivován přijmout v roce 2024 novou výzvu, a my jeho rozhodnutí respektujeme. Přestože se naše cesty na konci roku rozejdou, nyní se plně soustředíme na boj o titul WorldSBK 2023, který brzy pokračuje v Misanu. Závěrem bych chtěl Toprakovi jménem Yamahy, ale i osobně, poděkovat za jeho neocenitelný přínos našemu projektu WorldSBK. Jeho první titul mistra světa v roce 2021 byl spravedlivou odměnou pro něj, ale také pro všechny lidi, kteří od našeho návratu do WorldSBK v roce 2016 tvrdě pracovali na tom, aby byl tento projekt úspěšný. Je to vzpomínka, na kterou budou všichni ve společnosti Yamaha vzpomínat. Přejeme Toprakovi hodně úspěchů do budoucna, ale zatím máme práci, kterou musíme dokončit."