Dorna zvažovala Kazachstán nahradit Brnem

03.06.2023

Grand Prix v Kazachstánu byla kvůli finančním problémům při stavbě okruhu zrušená, mezi okruhy, kde by se mohl konat náhradní víkend, byl i brněnský automotodrom.
Foto: Automotodrom Brno

Po zrušení premiérové Grand Prix v Kazachstánu, kde se původně v červenci měl jet závod na okruhu Sokol International Circuit, hledá společnost Dorna destinaci, která by mohla tento závod nahradit. V prvním hledáčku byl vedle okruhu Motorland Aragon také brněnský Masarykův okruh.

"Zvažovali jsme Brno a Aragon," říká na stránkách SPEEDWEEK.com generální ředitel Dorny, pan Carmelo Ezpeleta. Nicméně ihned je ovšem varianta pořádání závodu v České republice vyvrácená.

Jak píše SPEEDWEEK.com, areál brněnského závodiště má být prodán a přeměněn na rezidenční čtvrť s rodinnými a bytovými domy. Závodiště nabídl loni Karel Abraham k prodeji společnosti Pierer.Group za 120 milionů eur. Vzhledem k tomu, že Automotodrom Brno již nemá homologaci stupně A od FIM a do července nebyl dostatek času na případné rekonstrukční práce, byl tento plán opět rychle pohřben.