Diogo Moreira boduje v Brně
Jezdec týmu Pro Honda
LCR Diogo Moreira v neděli v Brně skončil jedenáctý, náhradní jezdec týmu
Castrol Honda LCR Cal Crutchlow proťal cílovou čáru na 17. místě.
Foto: tým
LCR Honda MotoGP
Brazilec Moreira startoval z pátého místa na startovním roštu (poté, co Bezzecchi dostal penalizaci, která Moreirovi umožnila posunout se o jednu pozici dál), a okamžitě se dostal do boje o umístění na stupních vítězů. Jak kola ubíhala, Moreira se snažil udržet tempo a i přes tvrdou snahu o udržení své pozice postupně ztrácel několik míst. Situaci zvládl inteligentně, bez chyb, a protnul cílovou čáru na 11. místě. Získal tak další body a cenné informace před závodem příští týden.
Crutchlow, startující z 21. místa na roštu, čelil náročnému závodu v extrémně horkých podmínkách. Brit podal silný výkon, zajel konkurenceschopné časy na kolo a udržel si konzistentní tempo, rychlejší než několik jeho soupeřů. V závěrečných fázích bylo opotřebení pneumatik stále obtížnější zvládat, ale díky vyhýbání se chybám a soustředění protnul cílovou čáru na 17. místě.
Diogo Moreira
"Byl to náročný závod. Zvolili jsme střední pneumatiku,
protože to byla nejbezpečnější volba, a po včerejší havárii bylo důležité
zajistit, abychom dojeli do cíle. Závěrečné fáze závodu byly obtížné a já jsem
se soustředil na šetření pneumatiky a dojetí do cíle. Vzhledem k okolnostem
jsme odvedli dobrou práci a podařilo se nám získat body. V Assenu se budeme
snažit udělat další krok vpřed a znovu se zapojit do boje."
Cal Crutchlow
"Byl to dlouhý závod a jsem rád, že jsem ho dokončil.
Prvních osm kol jsem si opravdu užil, ale pak jsem začal mít potíže s přední
pneumatikou. V úvodních fázích jsem svedl několik dobrých soubojů, což byla
zábava. Poté jsem musel trochu zpomalit, abych šetřil pneumatiky, a pak jsem
prostě jel dál. Během posledních sedmi kol jsem začal ztrácet výkon, což
situaci ještě více zkomplikovalo. Myslím, že jsem mohl jet rychleji, ale
důležité bylo dovézt motorku do cíle. Jak tým, tak já jsme s výsledkem
spokojeni a už se těšíme na Assen."

