Diggia v Kataru dojel pro premiérové vítězství

20.11.2023

Ital Fabio Di Giannantonio se v GP Kataru zapsal mezi vítěze závodů královské kategorie, Alex Marquez dojel na okruhu Lusail šestý.
Foto: Gresini Racing

Byla to neuvěřitelná Grand Prix Kataru, kterou v neděli večer v na okruhu Lusail International Circuit skvěle zakončil Fabio Di Giannantonio, který si během dvou dnů připsal jedno vítězství v závodě, jedno druhé místo ve sprintu a start z první řady. Třicet čtyři bodů získaných tento víkend znamená obrovský rozdíl pro dynamiku italského jezdce před finále sezony ve Valencii, které se koná příští víkend.

Jezdec s číslem 49 byl perfektní po celých 22 kol závodu katarské GP, když nejprve předjel svého týmového kolegu Alexe Marqueze, poté totéž předvedl úspěšně na Lucu Mariniho a pět kol před koncem na Pecca Bagnaiu. Jeho tempo bylo vynikající a jeho závodní umění prostě dokonalé.

Alex Marquez projel cílem na šestém místě a mohl mít trochu více štěstí. Souboj o třetí místo s Binderem ho stál spoustu času a šancí na vítězství v závodě. Přesto je to další důležitý výsledek pro španělského jezdce, který je nyní v průběžném pořadí desátý a od Quartararo ho dělí pouhé dva body.

FABIO DI GIANNANTONIO #49 (12. v celkovém pořadí šampionátu se 134 body)
"Tohle vítězství jsem si opravdu přál, ale nebylo to snadné. Absolutně jsme nechtěli udělat žádnou chybu, když jsme bojovali s Peccem o vítězství. Podařil se mi čisté předjetí a vysloužil jsem si velkou satisfakci. Motorka dnes byla perfektní a musím poděkovat týmu za šíleně dobře odvedenou práci. Ve Valencii to zkusíme znovu!"

ALEX MARQUEZ #73 (10. v celkovém pořadí šampionátu se 165 body)
"Opravili jsme včerejší problémy, ale v souboji s Binderem jsem bojoval, a to mě stálo hodně času. Odjeli jsme dobrý závod, ale Fabio byl dnes opravdu skvělý, takže kromě pochvaly pro něj budeme studovat i něco z jeho strany, abychom mohli dál růst."