Den testování horkého počasí pro KRT

23.06.2023

Vzhledem k tomu, že polovina sezony WorldSBK 2023 je již brzy za dveřmi, nabízí dlouhá přestávka mezi pátým a šestým kolem ideální příležitost pro tým KRT k testu v horkém počasí na severošpanělském okruhu Motorland Aragon.
Foto: Kawasaki

Okruh Motorland Aragon bude v roce 2023 ještě jednou hostit závodní víkend WorldSBK, ale pro tým KRT je bezprostředně důležité využít jeden ze zbývajících povolených testovacích dnů k práci na nastavení stroje za horkého počasí, Provedou také testy podvozku, aby zvýšili celkovou výkonnost v roce 2023, a také budou pracovat na budoucnosti.

Sezona 2023 byla pro šestinásobného šampiona Reu i osvědčeného vítěze závodů Lowese místy náročná, zejména když byly teploty na trati obzvlášť vysoké. Motorland je okruh koncipovaný a provedený ve velkém měřítku, pokrývá velkou plochu a na své poměrně dlouhé délce 5,077 km obsahuje zatáčky mnoha druhů. Velmi dlouhá zadní rovinka přispívá k pocitu prostoru.

Další kolo samotného šampionátu se uskuteční na domácím okruhu Alexe a Jonathana v Donington Parku ve Velké Británii, a to od 30. června do 2. července.

Jonathan Rea

"Tento test přichází ve skvělý čas, protože jsme se netajili tím, že s naší motorkou potřebujeme udělat krok vpřed. Přidaný čas na trati s dobrými podmínkami je pro nás vždy důležitý. Vyzkoušíme si některé nápady z hlediska podvozku a také to, jak se můžeme do budoucna zlepšit. Z jiného úhlu pohledu, s velkou přestávkou z Misana do Doningtonu, je vždy dobré jet na motorce tak, abychom udrželi rytmus. Očekáváme příznivé podmínky a je to důležitý test, abychom pochopili, jakým směrem se budeme v budoucnu ubírat. Misano byl těžký víkend, když jsme skončili tak daleko od vítěze závodu, takže musíme tvrdě pracovat. Velký respekt týmu za to, že se mu podařilo uskutečnit další test uprostřed sezony. Doufejme, že z něj vyvodíme nějaké závěry a najdeme cestu vpřed."

Alex Lowes

"Na test se těším a vždycky si myslím, že testy 'v sezóně', kdy panují vysoké teploty, jsou mnohem cennější než zimní testy v chladnějších podmínkách. V červenci nás čeká nabitý měsíc se třemi závodními víkendy, takže se chceme pokusit vylepšit náš základní balíček. Na tom budeme pracovat v pátek na Motorlandu. Stále se snažíme vylepšit přední část motocyklu, zejména v teplejších podmínkách, aby nedošlo k poklesu výkonu, když trať začne klouzat nebo se teploty hodně zvýší. Vypadá to, že teploty na trati budou vysoké, takže na to se soustředíme a doufáme, že se nám podaří udělat pár pěkných zlepšení, abychom byli připraveni na domácí kolo v Doningtonu."