Debut třetí generace rodiny Foundsů na TT

22.03.2024

Rodina Foundsových bude na závodech TT na ostrově Man pokračovat v silné tradici sajdkár, protože k Alanu Foundsovi, dvojnásobnému držiteli stupňů vítězů, se na TT 2024 připojí synovec Rhys Gibbons.
Foto: IoMTT

Dvacetiletý Rhys Gibbons bude na TT debutovat ve dvou závodech 3.wheeling.media Sidecar Races s týmem Founds Racing, který v letech 2016 a 2019 stál na stupních vítězů a po náročném roce 2023 se chce vrátit do první desítky na stroji LCR Yamaha.

Když byl Alan Founds na pokraji odstoupení, když byl jeho původní spolujezdec ze soutěže vyloučen, podařilo se mu zavčasu najít náhradu v Colinu Smythovi, přičemž mu náhradní spolujezdec pomohl ve dvou závodech obsadit 10. a 11. místo. A přestože si pro příští sezonu nestanovil žádné cíle, nepochybně bude doufat v podobné výsledky.

Spolu s bratrem Petem jde Alan ve stopách svého otce Dese, který se v letech 1981 až 1997 zúčastnil 29 závodů TT. Nyní bude jeho vnuk Rhys Gibbons posledním členem rodiny, který zdolá slavnou 37,73 mil dlouhou trať. Alan je rád, že se na TT vrací, a je hrdý na to, že pokračuje v rodinné tradici.

Alan Founds:
"Rhys už dlouho touží po tom, aby mohl absolvovat TT, a když má za sebou pět let v roli spolujezdce, je ten správný čas, aby se tak stalo.

Byl jsem zničený z toho, co se stalo loni, i když mě potěšilo, že jsem dvakrát dojel. Ale dobře jsem si rozmyslel, co bych chtěl v roce 2024 jet, a možnost jet TT s Rhysem mi dokonale sedí.

Je to nováček, takže na něj není vyvíjen žádný tlak a cílem bude, abychom se během kvalifikace se vším vyrovnali a v průběhu čtrnácti dnů navázali. Nebudeme usilovat o stupně vítězů nebo něco podobného, jen pár umístění bude skvělých a bude to dobrá platforma, na které se dá stavět. První desítka bude skvělá a první pětka úžasná, ale jak říkám, získat pár solidních umístění je hlavním cílem v naší první společné TT.

Rhys se hodně dostává na ostrov a po návratu domů najíždí spoustu kol, takže jeho znalosti postupuje velmi dobře dopředu. Vlastně mě učí jednu nebo dvě věci!

To, že na TT startuje už třetí generace rodiny Foundsových, je něco, na co jsme všichni nesmírně hrdí."