Davey Todd potvrzen i pro TT Supertwin

16.02.2024

Davey Todd se zúčastní dvou závodů Entire Cover insurance Supertwin na letošním závodě TT na ostrově Man a pojede za tým Dafabet Racing vedle svých povinností v superbikovém týmu Milwaukee BMW Motorrad.
Foto: IOMTT

Tým z Bristolu, který chce rozšířit tři vítězství na TT, využije Toddových služeb pro dva tříkolové závody, v nichž doufá, že napodobí úspěch Deana Harrisona a Ivana Lintina, kteří zvítězili s týmem Bena a Roye Constableových.

Harrison a Lintin získali pro tým tři po sobě jdoucí vítězství na TT v letech 2014 až 2016. Jejich poslední úspěch přišel loni, kdy dohoda s Joshem Brookesem na poslední chvíli vyústila v první pódium na TT pro Australana, a Todd bude chtít na tento nedávný úspěch navázat.

Osmadvacetiletý jezdec se na závodech TT na ostrově Man v minulosti představil pouze jednou v kategorii Supertwin, když v roce 2019 nedokončil jediný závod, zatímco jezdil za oficiální tým Norton. Vzhledem k tomu, že jeho vlastní kariéra na TT od té doby prudce stoupla a Dafabet Racing má ve třídě se svými stroji Kawasaki osvědčený rodokmen, je však přesvědčen, že v červnu bude bojovat o prvenství.

Davey Todd:
"Jsem opravdu nadšený z toho, že jsem se připojil k týmu Dafabet Racing pro letošní závody Supertwin na TT. Je to třída, kde je výkon motocyklu zásadní, a já cítím, že s týmem Dafabet mám k dispozici osvědčený stroj. Jejich rodokmen v této třídě mluví sám za sebe, tak uvidíme, čeho dosáhneme."

Ben Constable, spolumajitel týmu:
"Jsme nadšeni, že Davey nasedne na náš stroj pro letošní TT, a nemůžeme se dočkat, až se rozjedeme. Na stroji Supertwin zatím nemá mnoho zkušeností, ale známe jeho kalibr. Josh loni prokázal kvalitu našeho týmu a strojů, takže jsme přesvědčeni, že Davey udělá totéž.
Josh neměl před kvalifikačním týdnem na motorce žádný čas a na twinu nejel už roky, ale jel skvěle a zajistil nám další pódium, takže získat s Daveym pár dalších by bylo mega. Víme, že máme ve třídě osvědčený stroj a že jsme od loňska udělali další zlepšení, takže bychom se rádi posunuli ještě o krok dál. Nic si nepřejeme víc, než se vrátit na nejvyšší stupeň vítězů TT."