Davey Todd pojede TT na Milwaukee BMW

18.08.2023

Tým Milwaukee BMW Motorrad oznámil svého jezdce pro Tourist Trophy Isle of Man 2024, stal se jím Davey Todd.
Foto: IOMTT


Tým Milwaukee BMW Motorrad potvrdil, že Davey Todd se postaví v barvách týmu v závodech TT na ostrově Man v roce 2024, kde bude jezdit na M 1000 RR v závodech RST Superbike, RL360 Superstock a Milwaukee Senior Race.

Todd, který je všeobecně považován za jednu z nejzářivějších nadějí TT, přestupuje po dvou letech v týmu Padgett's Motorcycles, s nímž v roce 2022 získal první pódium na TT v závodě Superstock a loni vyhrál britský národní šampionát Superstock.

Sedmadvacetiletý jezdec nedokázal na TT 2023 přidat další pódiové umístění, ale zlepšil si svůj osobní rekord v rychlosti na kolo na průměrných 132,982 MPH, což z něj dělá šestého nejrychlejšího člověka, který kdy zajel kolo na horském okruhu TT.

Mezitím Milwaukee BMW Motorrad - provozovaný týmem TAS Racing, který je synonymem pro TT - letos poprvé po 23 letech chyběl v paddocku, protože Ianu Hutchinsonovi byla po mrtvici na začátku roku standardně odebrána závodní licence.

Tým TAS Racing, který podporoval jezdce již od 70. let minulého století, v podobě, v jaké ho známe dnes, debutoval poprvé v roce 2000 a od té doby si připsal celkem 18 vítězství v závodech TT a 44 umístění na stupních vítězů, což z něj činí jeden z nejúspěšnějších týmů, které kdy na horském okruhu jezdily.

Todd se nyní připojuje k slavnému seznamu jmen, která jezdila za severoirský tým, mezi něž patří Ian Lougher, David Jefferies, Adrian Archibald, Bruce Anstey, Cameron Donald, Guy Martin, William Dunlop, Conor Cummins, Josh Brookes, Ian Hutchinson a Michael Dunlop.

I když do TT zbývá ještě přibližně devět měsíců, Todd má díky tomuto brzkému oznámení možnost zúčastnit se s týmem posledních dvou kol sezony britského šampionátu superbiků a před koncem sezony by se měl objevit také v továrním týmu BMW Motorrad World Endurance Team.

Davey Todd

"Je to pro mě obrovská příležitost a opravdu se nemohu dočkat, až začnu! Peter Hickman ukázal, jak silný je balík BMW na okruhu TT. Je zřejmé, že je to muž, kterého můžete porazit, ale on pravidelně dosahoval rychlosti přes 200 MPH a motorka zůstávala pevná a stabilní, což je přesně to, co potřebujete k dosažení nejlepších časů na kolo.
Je skvělé, že můžeme začít ještě před koncem letošní sezony, protože přechod od Hondy je docela náročný na adaptaci, a navíc se mi před TT naskytnou další opravdu skvělé příležitosti, takže je to pro mě všechno náležitě vzrušující.
Chtěl bych moc poděkovat Philipovi, Hectorovi a celému týmu za to, že mě vzali na palubu, a také říct další velké díky Cliveovi Padgettovi za posledních několik let a jeho neustálou podporu."

Philip Neill, šéf týmu Milwaukee BMW Motorrad

"Jsme opravdu rádi, že můžeme Daveyho přivítat v týmu. Myslím, že nejsme sami, kdo říká, že jsme si ho vyhlédli už od jeho velmi působivé první TT, takže jsme nadšeni, že ho máme na palubě. Je to zjevně velmi talentovaný závodník a my víme, že ho můžeme posadit na motorky schopné tento talent předvést."