Ďalšie dvojité víťazstvo Tomáša Svitka na okruhu v Brne

10.07.2024

Počas minulého víkendu sa na Masarykovom okruhu v Brne konalo tretie podujatie medzinárodného motocyklového šampionátu Alpe Adria a Európskeho pohára. V triede Supersport sa na štarte predstavil aj slovenský pretekár Tomáš Svitok.
Tisková zpráva Tomáše Svitka

Tomáš si aj v Brne počínal suverénne a rovnako ako na predchádzajúcom podujatí na maďarskom Pannonia-ringu a v oboch pretekoch zvíťazil.

Tomáš Svitok:
"Okruh v Brne mi pripomína moje začiatky na veľkej motorke, pretože práve tam som mal na nej premiéru. Aj preto som vždy túto trať považoval za svoju domácu, keď vtedy navyše ešte nejestvoval Slovakia Ring. O to viac ma teší, že som tam po rokoch dosiahol opäť dvojité víťazstvo.
Trochu nás spočiatku trápil grip, ale podpora od firmy Dunlop to vyriešila. Oproti konkurencii som sa cítil ozaj komfortne. Na našom staršom motocykli sa snažíme urobiť maximum, aby sme dokázali stále jazdiť vpredu. Napriek dvom víťazstvám musím ešte zlepšiť čas na kolo, aby som bol so sebou spokojný.
Hneď počas nasledujúceho víkendu sa predstavím na pretekoch na letisku v Dolnom Hričove, kde sa konajú preteky v rámci šampionátu na prírodných okruhoch. Pre mňa to bude na tejto trati premiéra, takže som zvedavý, čo ma tam čaká. Na každý pád sa tam teším a pozývam všetkých fanúšikov, aby nás prišli podporiť."