Další zlepšení u BMW

19.07.2023

BMW Motorrad Motorsport v Imole pokračuje v pozitivním trendu ve WorldSBK.

Sedmé kolo mistrovství světa superbiků FIM 2023 (WorldSBK) v italské Imole bylo opravdu parné. V extrémně náročných podmínkách pokračovaly týmy a jezdci BMW Motorrad Motorsport v pozitivním trendu z Donington Parku (GBR). Loris Baz (FRA) z Bonovo action BMW Racing Teamu dosáhl svých dosud nejlepších výsledků v sezoně. Scott Redding (GBR) z týmu ROKiT BMW Motorrad WorldSBK položil pátým místem v Superpole Race základ dobrých výsledků v závodě. Garrett Gerloff (USA / Bonovo action BMW Racing Team) zaujal třemi nejlepšími výsledky v tréninku a zahřívacím tréninku, ale pak ho postihla smůla, která mu zabránila proměnit jeho vynikající tempo v odpovídající výsledky v závodě. Leon Haslam (GBR) na druhém BMW M 1000 RR týmu ROKiT BMW Motorrad WorldSBK skončil v prvním závodě na bodech.

Scott Redding, ROKiT BMW Motorrad WorldSBK Team (SP: 5 / R1: 10 / SP Race: 9 / R2: 8)

"Víkend opravdu nebyl špatný. Měli jsme dobrou kvalifikaci, tréninky nebyly tak špatné. Ale do včerejšího závodu a do dnešního jsme nastoupili s opravdu vysokou teplotou. Prostě nám to trochu uteklo, opravdu. Zdá se, že když přilnavost klesne kvůli teplotě, trpíme trochu víc než ostatní. Ale od včerejška do dneška jsem se snažil udělat něco trochu jiného, snažil jsem se být na přední pneumatice klidnější a bylo to lepší. Závod byl kratší, ale také bylo takové horko. Nikdy jsem se v závodě necítil tak horký, dokonce ani v Aragónu nebo Jerezu, když bylo 42 stupňů. Nebylo takové horko jako teď. Pálily mě ruce. Bylo dobré rozhodnutí závod zkrátit, protože se to blížilo k bodu varu. Celkově, co se týče horkých podmínek, to tady pro nás nebylo tak špatné, normálně trpíme víc, takže jsem si odvezl nějaká použitelná data, na kterých se můžeme pokusit zapracovat do dalších závodů."

Leon Haslam, ROKiT BMW Motorrad WorldSBK Team (SP: 14 / R1: 14 / SP Race: 15 / R2: DNF)

"Ve druhém závodě jsem měl menší problém s brzdou a ujelo mi to, takže to byla moje chyba. Celkově to byl dobrý, ale těžký víkend. Snažil jsem se vše naučit a spolupráce s kluky byla fantastická. Bylo to pro mě velké učení, jak všemu porozumět, a v horkých podmínkách to bylo těžké, ale užil jsem si souboj s Hondami a také s Garrettem ve dvou závodech. Takže ano, jsem spokojený."

Loris Baz, Bonovo action BMW Racing Team (SP: 9 / R1: 8 / SP Race: 10 / R2: 7)

"Tento dobrý víkend je pro všechny kluky v týmu. Od začátku roku jsme se tolik trápili a bylo to těžké nejen pro mě, ale i pro ně. Byla to prostě velká smůla, ale vidět všechny kluky, jak se včera a dnes usmívají, když jsem se vrátil do garáže, bylo opravdu příjemné. Jsem strašně šťastný. Závod Superpole Race se mi povedl, na začátku závodu jsem trochu ztratil rychlost, pak jsem Scotta dohnal, ale v posledním kole už jsem to deváté místo nedokázal získat. Hlavním cílem tohoto víkendu pro mě byla snaha nehavarovat a zajet co nejvíce kol. To bylo to, co mi chybělo. S tím jsem spokojený. Ve druhém závodě jsem měl dobrý start. Byl jsem za Danilo Petruccim a nechtěl jsem ho hned předjíždět, protože jsem si myslel, že bude stejně rychlý jako včera, ale po dvou, třech kolech jsem viděl, že bojuje, tak jsem ho předjel. Ale Scott a Bradley Ray už byli pryč, takže jsem musel celý závod hodně tlačit, abych se vrátil. Dával jsem do toho všechno a doufal jsem, že v posledních kolech ještě něco najedu, ale oni závod zkrátili, takže jsem musel také trochu spěchat. Nakonec jsem se ale vrátil a Scott udělal chybu, takže jsme ho oba předjeli. Bradley byl jen o kousek rychlejší než my, ale jsem za tenhle závod super šťastný. Konečně máme něco dobrého pro celý tým, i když pro Garretta to bylo tentokrát trochu těžší. Myslím, že odtud můžeme začít pracovat."

Garrett Gerloff, Bonovo action BMW Racing Team (SP: 15 / R1: 13 / Závod SP: DNF / R2: 13)

"Byl to velmi náročný víkend. Jsem rád, že už je to za námi. Už v pátek to začalo špatně a pokračovalo to tak i v sobotu a dnes. Vím, že máme na víc. Takže teď už chci jen vypadnout a těšit se na další kolo v Mostě."