Další zastávkou pro VR46 je Německo

15.06.2023

Marco Bezzecchi a Luca Marini budou protagonisty závodu na jedné z nejzvláštnějších tratí celého šampionátu.
Foto: Mooney VR46 Racing Team

Marco Bezzecchi a Luca Marini se okamžitě vracejí na trať Sachsenringu, který tento týden hostí Velkou cenu Německa, předposlední závod první poloviny sezony 2023. Jezdci týmu Mooney VR46 Racing Team na strojích Ducatis Desmosedici GP se pokusí bojovat ve vedoucí skupině na nejkratší a zároveň nejextrémnější trati v kalendáři.

Luca Marini
"Vzhledem k mé současné fyzické kondici Sachsenring fantastický Ironií je, že na celé trati je pouze jedno brzdění do prava. To je skvělé pro zápěstí, protože to znamená, že během kola máte mnoho míst, kde se můžete zotavit. Využil jsem tyto dny k regeneraci, cílem je dostat se do pátku na 100 % s terapií a fyzioterapií. Skutečným problémem není ani tak bolest, jako to, že nemám sílu pořádně ovládat motorku. Momentální situace je samozřejmě velmi pozitivní, a to mi dodá další motivaci vydržet a vydat ze sebe to nejlepší, abych se přiblížil stupňům vítězů."

Marco Bezzecchi
"Jsem rád, že jsem se vrátil na trať: navzdory umístění mi nedělní závod zanechal hořkou pachuť v ústech. Čekal jsem víc, po celý víkend jsme byli velmi silní a konzistentní a chtěl jsem to zopakovat i v dlouhém závodě. Bohužel něco nevyšlo, což je další důvod, proč se okamžitě vrátit k datům a vydat ze sebe na trati to nejlepší. Tato trať je rozhodně neobvyklá, specifická, ale vždy jsem na ní dokázal jezdit rychle. Cílem je dobře se připravit a bojovat s nejsilnějšími jezdci v krátkém i dlouhém závodě."