Další pokus o body pro Hondu

17.08.2023

Red Bull Ring další zastávkou na cestě týmu Repsol Honda MotoGP v roce 2023.
Foto: Honda

Krátká cesta z Velké Británie do Rakouska přivádí mistrovství světa MotoGP do 10. kola kalendáře. Dvojice týmu Repsol Honda ve složení Marc Marquez a Joan Mir přijíždí do Rakouska s otevřenou myslí a připravena pracovat. Závodním víkendům v Rakousku v minulosti dominovaly náhlé bouře, dramatické červené vlajky a vítězství v poslední zatáčce a vypadá to, že ročník 2023 nebude jiný. Trať dlouhá 4,32 km je jednou z nejkratších v roce, ale může se pochlubit skutečně dramatickými scenériemi a také uspořádáním, které upřednostňuje prudké pozdní brzdění pro dramatická předjíždění.

Marc Marquez

"Čas mezi závody jsem využil k tomu, abych pracoval na své kondici. Každý den je to o něco lepší, tak uvidíme, co se podaří v Rakousku. Počasí tam může být trochu proměnlivé, takže budeme muset dobře a důsledně pracovat, abychom z víkendu vytěžili maximum. Víme, že to bude další víkend tvrdé práce, abychom se pokusili zlepšit a udělat krok do budoucna."

Joan Mir

"Na Red Bull Ring přijíždíme s cílem navázat na to, co se nám podařilo v předchozím závodě. Neděle nám nevyšla podle plánu, ale celkově jsme s víkendem dokázali udělat pokrok a vrátit se k pohodě na motorce. To je linie, které se musíme znovu držet a opravdu se snažit maximálně využít čas, který máme na trati."