Další čtvrté místo pro Smrž Racing

15.07.2023

Perez Gonzalez opět čtvrtý v prvním závodě v Imole.
Tisková zpráva týmu Accolade Smrz Racing BGR

Další úspěšný závod má za sebou José Luis Perez Gonalez a jeho tým Accolade Smrz Racing BGR, tentokrát na závodním okruhu v italské Imole. Po startu z 12. místa startovního roštu se španělský jezdec probojoval až do boje o pódium, které mu nakonec opět uniklo pouze o vlásek. Perez Gonzalez si tak připsal čtvrté místo již po čtvrté v letošní sezóně z celkem sedmi doposud odjetých závodů. Yeray Saiz Marquez v Imole nestartoval poté co se s týmem dohodl ukončit spolupráci z důvodu neuspokojivých výsledků. José Luis tak byl jediným reprezentantem českobudějovického týmu v dnešním závodě. V Mostě se k němu přidá druhý jezdec, který nahradí Saiz Marqueze po zbytek sezóny. Druhý závod kategorie World Supersport 300 startuje zítra v 15:15.

#73 José Luis Perez Gonzalez:

"Ráno jsme se dohodli, že pojedu v kvalifikaci úplně sám a nebudu na nikoho čekat. Skončil jsem dvanáctý, i když jsme nemohli jet posledních 5 minut Superpole kvůli penalizaci. Závod byl opravdu náročný, bylo velké horko, ale podařilo se nám další čtvrté místo. Není to sice ta bedna, o kterou usilujeme celou sezónu, ale je to skvělý výsledek."

Jakub Smrž (manažer týmu):

"Dnešní den se vydařil. V kvalifikaci jel José úplně sám, což byla strategie, a zajel dvanáctý čas. V závodě se pohyboval celou dobu vepředu, získal naše oblíbené čtvrté místo, a bodově se dotáhnul na prvního v šampionátu. Dneska jel opravdu skvěle, už se těšíme na zítra."