Další body pro nováčka MotoGP

23.08.2023

Augusto Fernandez získal v Rakousku další body, které naopak jen těsně unikly Polu Espargarovi.
Foto: GasGas Media

Tým GASGAS Factory Racing Tech3 byl součástí rychlého, zběsilého a po plynu lačného závodu CryptoDATA Motorrad Grand Prix von Österreich, jehož desáté kolo MotoGP 2023 ohromilo 93 tisíc fanoušků spálených sluncem na Red Bull Ringu. Když se guma roztekla a pot uschl, výsledek ukázal 13. místo Augusta Fernandeze a 16. místo Pola Espargara po penalizaci za dlouhého kola, což ho připravilo o jeden světový bod.

Augusto Fernandez

"Byl jsem rád, že jsem se zapojil do boje, ještě víc než včera. Našli jsme nějaké tempo a mohl jsem jet konkurenceschopnější závod s lepšími časy na kolo. Závodil jsem s Polem a Jackem Millerem a byl jsem za to rád. Skončili jsme s několika body, a to nebylo během víkendu vždycky jisté! Je to pozitivní, ale nyní se těším na domácí GP."

Pol Espargaro

"No, dnes to byl těžký den a já to očekával. Už jsem měl problémy s delší závodní vzdáleností a moje fyzická kondice není momentálně nejlepší. Poslední kola jsem se snažil zvládnout, ale nakonec jsem byl penalizován o dvě pozice za dotyk zelených limitů trati, což jsem si ani neuvědomil! Získali jsme další zkušenosti s motorkou, zapracoval jsem na svém těle a každý další víkend bude o něco lepší."