Další body pro nováčka Augusta Fernandeze

20.06.2023

Augusto Fernandez skvěle zvládl německou GP, ve které skončil jedenáctý, Jonas Folger před domácím publikem skončil sedmnáctý.
Foto: GasGas Media

Na Sachsenringu se v neděli odpoledne odehrálo sedmé kolo sezony MotoGP, které bylo nabité další akcí. Nyní do pětitýdenní letní přestávky zbývá už jen jedno kolo. Před zraky téměř 100 000 fanoušků, kteří přijeli do saského Chemnitz, aby viděli souboj o vítězství, předvedl Augusto Fernandez z týmu GASGAS Factory Racing Tech 3 opět silný závod a v německé Grand Prix skončil jedenáctý. Na druhou stranu to byl výjimečný den pro Jonase Folgera, který závodil na motocyklu MotoGP poprvé od roku 2017 na domácí půdě a skončil sedmnáctý.

Augusto Fernandez
"Jsem rád, že jsem opět skončil na bodech, zejména proto, že jsme měli po celý závod vysoké tempo. Neřekl bych, že jsem samozřejmě zklamaný, ale doufal jsem v trochu víc, protože jsme měli na víc, na motorce jsem se cítil super dobře a nebojoval jsem s předjížděním. Nicméně jsem špatně odstartoval, ztratil pozice, takže jsem na to doplatil. Tento víkend jsme udělali další krok, dobře spolupracujeme jako tým, náš pocit na motorce je stále lepší a naše tempo rychlejší. Pojďme v tom pokračovat"

Jonas Folger
"Dnešní závod jsem si užil, i když jsem neměl takové tempo, jaké bych si přál. Měl jsem problém najít dobrou přilnavost a správně zatočit s motorkou, což je problém, se kterým se potýkám už několik závodů. Musíme dál pracovat a pokusit se zlepšit přední část motorky, abychom se cítili lépe, když začneme brzdit. Byl to dlouhý a těžký závod, ale užíval jsem si každé kolo před diváky, byla tu dobrá atmosféra, takže děkuji svému týmu a všem Němcům, kteří tento víkend přijeli."