Další body pro Gardnera a Aegertera

20.07.2023

Gardner a Aegerter v parné neděli v Imole zachránili body.
Foto: Yamaha

Australan Remy Gardner a Švýcar Dominique Aegerter dojeli v posledním závodě italského víkendu na 11. a 12. místě a získali cenné body v horké neděli v Imole.

V dopoledním warm upu zajel Gardner na italském okruhu více kol a skončil čtrnáctý s časem 1'48,165, zatímco Aegerter v patnáctiminutovém tréninku kvůli technickým problémům nezaznamenal žádný čas. Do prvního nedělního klání Tissot Superpole Race, startovala dvojice z 12. a 16. místa na startovním roštu a čelila extrémně horkým podmínkám. Oba se v závodě na 10 kol snažili ze všech sil získat umístění v první bodované devítce. Gardner se vrátil na 11. místo a prokázal konzistentní závodní tempo, zatímco Aegerter byl pod šachovnicovou vlajkou čtrnáctý. To znamenalo, že týmoví kolegové museli do závěrečného závodu, který byl kvůli vysokým teplotám zkrácen na 15 kol, opět startovat z 12. a 16. místa na roštu. Gardner a Aegerter ze sebe vydali všechno a probojovali se zpět na 11. a 12. místo, aby si připsali další body.

Remy Gardner
"Byl to opět velmi horký den a víkend nebyl jednoduchý, ale musíme se soustředit na dobré stránky - dnešní závody nebyly vůbec špatné, závodní tempo bylo slušné a my jsme mohli bojovat o znovuzískání pozic. Získali jsme cenné body a dobré údaje do budoucna, pojďme se posunout k dalšímu kolu v Mostě."

Dominique Aegerter
"Dnes bylo neuvěřitelné horko a rozhodně nebylo snadné ho zvládnout. Snažili jsme se něco změnit pro závod Superpole Race, ale bohužel výsledek nebyl tak dobrý, jak jsme očekávali. Ve druhém závodě jsme pak bojovali, abychom získali co nejvíce pozic. Bohužel jsem při pokusu o předjetí některých jezdců vyjel z ideální stopy a trochu jsem se propadl, přesto jsem se dokázal vrátit na P12 a zachránit nějaké body. Nyní si užijeme malou přestávku před přesunem do Mostu."