Další 4. místo pro Smrž Racing

03.06.2023

Perez Gonzalez čtvrtý v prvním závodě v Misanu. Saiz Marquez závod nedokončil.
Tisková zpráva Accolade Smrz Racing BGR

Český tým Accolade Smrz Racing BGR má za sebou první závod třetího podniku letošní sezóny kategorie World Supersport 300, který se koná v italském Misanu tento víkend. José Luis Perez Gonzalez se kvalifikoval čtvrtý, a dojel si pro čtvrté místo také v cíli prvního závodu, pouze 0.8 vteřiny za vítězem. Závod byl přerušen ihned po startu z důvodu technické chyby při startovní proceduře. V průběhu celého zkráceného závodu se španělský jezdec pohyboval ve skupince, která bojovala o vítězství. Nakonec však v souboji s několika soupeři opět skončil těsně pod stupni vítězů a posunul se na celkově čtvrté místo v šampionátu. Yeray Saiz Marquez po problémech s motorkou ze závodu odstoupil. Druhý závod této kategorie startuje v neděli v 15:15 a tým Jakuba Smrže tak bude mít druhou příležitost bojovat o pódium a světové body.

#73 José Luis Perez Gonzalez:
"Superpole se nám myslím vydařilo, i když to mohlo být ještě lepší. Bylo kolem mě hodně soupeřů a odjet jedno rychlé kolo bylo opravdu náročné. V závodě se hodně bojovalo od začátku až do konce. K pódiu jsme měli blízko, tak snad zítra."

Jakub Smrž (manažer týmu):
"José byl od včera mezi nejrychlejšími a potvrdil to čtvrtým místem v Superpole. Bohužel jsme opět dostali penalizaci (3 místa na gridu) za projetí long lapu během žluté vlajky. Nikdy jsme se s tímto pravidlem nesetkali. Yeray od včerejška zrychloval. V Superpole skončil 23., ale s minimální ztrátou na Top10. Ze závodu odstoupil pro problémy s řazením. Motorka řadí normálně, takže zjišťujeme, kde je chyba. José zajel perfektní závod. Nakonec opět 4. místo, i když jezdec před ním byl mimo trať v posledním kole a získal tak výhodu. Pořadí bylo potvrzeno a zůstali jsme 4. Jsme i tak moc spokojeni, José se posunul na 4. místo v šampionátu. Děkuji jezdcům a celému týmu za skvělou práci."