Dalla Porta nahradí Mantovaniho

21.07.2023

Tým Evan Bros. Yamaha se po sedmi kolech rozloučil s Andreou Mantovanim a na zbytek roku 2023 angažoval mistra světa Moto3 z roku 2019 Lorenza Dalla Portu.
Foto: Dorna World Organization


Tým Evan Bros. WorldSSP Yamaha bude mít na startovním roštu mistrovství světa FIM Supersport od českého podniku novou sestavu, protože Lorenzo Dalla Porta nahradí Andreu Mantovaniho. Tým se s vítězem závodu MotoE vzájemně dohodl na rozchodu po italském kole, kde Mantovani nezávodil kvůli zranění z Doningtonu, a na jeho místo nastoupil šampion Moto3 z roku 2019 Lorenzo Dalla Porta. Ital se připojil k týmu Evan Bros. Yamaha pro sezónu 2023 poté, co se v roce 2021 dvakrát objevil na divokou kartu ve WorldSBK, zatímco v letech 2016 až 2018 závodil také v STK1000. Ve své nováčkovské sezoně skončil v první desítce pořadí. Nicméně výrazné výsledky se letos týmu, který byl v posledních letech zvyklý bojovat na předních příčkách, daří jen těžko. Mantovaniho nejlepším výsledkem bylo 12. místo ve druhém závodě na okruhu TT v Assenu, zatímco britské a italské kolo vynechal kvůli zranění, které utrpěl v pátek v Donington Parku. Tým byl v posledních sezónách zvyklý bojovat o tituly. V roce 2019 vyhráli šampionát s Randy Krummenacherem, zatímco týmový kolega Federico Caricasulo byl druhý. O rok později ovládl sezónu Andrea Locatelli a získal titul mistra světa, zatímco v letech 2021 a 2022 skončil tým s jezdci Stevenem Odendaalem a Lorenzem Baldassarrim na druhém místě za Dominiquem Aegerterem.

Andrea Mantovani

"S velkou lítostí oznamuji, že po vzájemné dohodě s týmem Evan Bros. WorldSSP Yamaha bylo rozhodnuto o přerušení spolupráce. Děkuji všem za společně odvedenou práci a přeji týmu vše nejlepší do zbytku sezóny!"

Od mosteckého autodromu se k týmu připojí Lorenzo Dalla Porta, který přechází z přerušené sezony Moto2. Po svém debutu v Moto3 v roce 2015 získal v roce 2019 titul mistra světa, než přešel do Moto2. Ve své nováčkovské sezoně získal pět bodů. O rok později tento počet zdvojnásobil, když zůstal v týmu Italtrans Racing až do konce sezony 2022. Letos závodil pětkrát za Pertamina Mandalika SAG Team a dvakrát za Forward Team a nyní zahájí své působení ve WorldSSP více než v polovině sezony.

Lorenzo Dalla Porta

"Jsem opravdu šťastný, že jsem dostal příležitost v týmu Evan Bros. WorldSSP Yamaha, který je určitě jedním z nejlepších týmů v této kategorii. Chci ze sebe vydat to nejlepší, abych dosáhl výsledků, které si tým i já zasloužíme. Projekt je dobrý a ambiciózní, takže musíme jen začít a tvrdě pracovat, rychle se zlepšovat a bavit se. Děkuji týmu za příležitost, jsem opravdu motivován."