Cummins podepsal s Padgett's Motorcycles

07.02.2024

Conor Cummins se v roce 2024 zúčastní závodů TT na ostrově Man za tým Milenco by Padgett's Motorcycles, protože se s týmem z Batley dohodl na dalším prodloužení smlouvy.
Foto: IOMTT

Manxman doplňuje působivou sestavu vedle navrátivšího se Iana Hutchinsona, přičemž tato dvojice pojede na strojích Honda v závodech RST Superbike, RL360 Superstock, Milwaukee Senior a Monster Energy Supersport. Cummins bude chtít zvýšit počet svých dvanácti pódií na TT, z nichž šest získal s týmem Cliva Padgetta, a jeho hlavním cílem bude získat vytoužené první vítězství.

Sedmatřicetiletý jezdec se k Padgettově týmu poprvé připojil v roce 2017 a v letech 2018 až 2022 se v hlavních závodech Superbike a Senior těšil z řady umístění na stupních vítězů, přičemž pouze jednou na stupních vítězů chyběl. V roce 2022 také obsadil druhé místo v závodě Superstock a zajel přitom osobní rekordní kolo s průměrnou rychlostí 133,116 mph. Díky této rychlosti na kolo je Cummins čtvrtým nejrychlejším jezdcem v historii TT, hned za Peterem Hickmanem, Michaelem Dunlopem a Deanem Harrisonem.

Loňskou sezonu mu značně zkomplikovala nemoc, kvůli které vynechal polovinu tréninkového týdne a úvodní závody Superbike a Supersport, ale znovu prokázal svůj talent i odolnost, když v závodech Senior a druhém závodě Superstock, kde zajel další kola rychlostí přes 132 mph, obsadil dvě čtvrtá místa.

Conor Cummins:
"Mimo sezónu jsem si dal na čas, abych pochopil, čeho chci v nadcházejícím roce dosáhnout, a teď, když jsou všechny dílky skládačky na svém místě, jsem rád, že zůstávám v týmu Milenco by Padgett's Motorcycles.
Mám za sebou malý reset, analýzu všeho na trati i mimo ni, a chci pořádně závodit a být odhodlaný pokusit se vyhrát závody, přičemž TT je na prvním místě seznamu. Rád bych se vrátil k závodění a v roce 2024 usiloval o vítězství. Touha a vášeň jsou stále velmi silné a po diskusi s Clivem bylo rozhodnuto, takže společně vyrazíme na TT.
Vím, co chci dělat, a to je vyhrávat. V roce 2022 jsem udělal dobrý krok kupředu s kolem za 133 mph a těšil jsem se, že loni předvedu více podobných výkonů, jenže to zhatila viróza. Chybělo mi hodně času na trati a v závodech, které jsem absolvoval, jsem mohl pořádně zabrat jen v prvním kole, pak už byla hlava i tělo vyčerpané. To jsem samozřejmě nemohl ovlivnit, ale udělám vše pro to, abych předvedl své nejlepší výkony na TT.
Jsem rád, že budu Ianovým týmovým kolegou, a především jsem rád za něj, že se vrací k závodění, protože toho má za sebou hodně. Je skvělé vidět ho zpátky a s Hutchym, Clivem a celým týmem máme mimořádně silnou pozici. Nejsem tu proto, abych si vymýšlel čísla, a jsem odhodlaný zažít svou nejlepší závodní sezonu, a to nejen na TT, ale na každém okruhu."

Clive Padgett, šéf týmu Milenco by Padgett's Motorcycles:
"Conor je součástí rodiny Padgett, takže je skvělé pokračovat v naší spolupráci již osmým rokem. Čtyři stupně vítězů v závodech Superbike a Senior v letech 2018 a 2019 byly neuvěřitelné a výkony v závodech Senior a Superstock v roce 2022 byly úžasné, zejména jeho kolo s rychlostí přes 133 mph v druhém jmenovaném závodě.
Loňský rok byl samozřejmě ovlivněn nemocí a nejsem si jistý, že si lidé uvědomovali, jak špatně na tom Conor byl, takže to, že skončil čtvrtý v Senior, nebylo nic jiného než zázrak. To jen dokazuje, jak je talentovaný, a s ním a Hutchym v sedle pro rok 2024 se na nadcházející sezónu velmi těšíme."

Cummins a tým mají naplánováno několik předsezónních testů, než se zúčastní několika kol britského šampionátu a závodu North West 200 před závody TT na ostrově Man v roce 2024.