Čtvrté místo a klíčové body pro Di Giannantonia

23.06.2026

Jezdec týmu Pertamina Enduro VR46 Racing Team atakoval stupně vítězů v nedělním závodě v Brně, kde nakonec dojel čtvrtý. Udržuje si třetí místo v celkové klasifikaci a ještě více se přibližuje k vrcholu šampionátu. Morbidelli skončil třináctý.
Foto: tým Pertamina Enduro VR46 Racing

Byla to pozitivní neděle, ale se špetkou hořkosti pro tým Pertamina Enduro VR46 Racing Team, který si s Fabiem Di Giannantonio, čtvrtým v Monster Energy GP Česka, téměř zajistil pódium. Jeho čtvrté místo mu však zajistilo třetí místo v celkové klasifikaci mistrovství světa a ještě více ho přiblížilo k vrcholu. Franco Morbidelli skončil na třináctém místě.

Díky dobrému startu z první řady si Di Giannantonio dokázal v první zatáčce udržet druhé místo. Hektické úvodní kolo však způsobilo, že ztratil na vedoucího závodníka náskok. Fabio byl na konci prvního kola šestý a po skvělém návratu předvedl konkurenceschopné závodní tempo a dokázal, že může bojovat o přední místa. Jezdec z Říma se nedostal na stupně vítězů jen o desetinu, ale zajistil si klíčové čtvrté místo a v posledním kole zajel nejlepší kolo v historii (1'53"122). Di Giannantonio je hlavním uchazečem jak v závodě, tak v šampionátu, protože potvrzuje své třetí místo v celkové klasifikaci se 157 body a dále snižuje rozdíl na lídra šampionátu na 23 bodů.

Morbidelli v tuto českou neděli udělal několik kroků vpřed: Franco startoval ze třetí řady a ukázal konzistentnost, dostal se do boje o první desítku. Italsko-brazilský jezdec byl jedním z hlavních protagonistů závodu, svedl intenzivní souboje a protnul cílovou čáru na třináctém místě. Nyní je Morbidelli v celkové klasifikaci se 43 body na čtrnáctém místě.

FABIO DI GIANNANTONIO
"Musíme být šťastní, protože jsme zažili skvělý víkend a ukázali konzistentnost. Bohužel jsme oba závody dokončili na čtvrtém místě a my jsme chtěli něco víc. Dnes jsem udělal chybu ve třetí zatáčce úvodního kola, když mě předjeli, a od té chvíle se náš závod trochu zkomplikoval. Pak jsem se trochu vzpamatoval a během závodu jsem měl skvělé tempo, ale bylo příliš pozdě na to, abych se vrátil do čela. Jistě, máme se co učit a tento víkend jsme se toho hodně naučili. Ale pozitivní je, že jsme byli rychlí, odvedli jsme maximum. Navíc jsme dnes získali cenné body, jsme konkurenceschopní a šampionát je stále zcela otevřený."

FRANCO MORBIDELLI
"Byl to další víkend, který skončil zvláštními pocity. Závod byl velmi těžký, ale odvedl jsem maximum, byl jsem všechna kola na limitu a vytěžil ze sebe maximum, jak jen to šlo. Start se mi oproti včerejšku zlepšil, ale stále se snažíme dosáhnout výkonu, jaký si přeji. Navíc jsem neměl žádnou přilnavost a chyběla mi rychlost v zatáčkách. Je to zvláštní, protože letos jsem ukázal, že mám dobré tempo, a dostal jsem se do první řady. Ale mám tým, který pracuje nepřetržitě, jsou po mém boku a hledají řešení. Nevzdáváme se."


Share