Crutchlow pojede GP Japonska

01.08.2023

Britský testovací jezdec Cal Crutchlow se na divokou kartu s týmem Yamalube RS4GP Racing zúčastní Grand Prix Japonska.
Foto: Yamaha


Společnost Yamaha Motor Co., Ltd. s oznámila, že britský testovací jezdec Yamahy Cal Crutchlow bude v čele týmu Yamalube RS4GP Racing jako jezdec s divokou kartou ve 14. kole Mistrovství světa FIM MotoGP 2023, které se koná v Mobility Resort Motegi od 29. září do 1. října tohoto roku.

KAZUTOSHI SEKI – vedoucí projektu YMC MotoGP

"Věřím, že tato divoká karta bude významným zlomovým bodem pro zlepšení výkonnosti motocyklu YZR-M1. Inženýři pracují velmi tvrdě a Calova účast v GP Japonska je pro tovární tým přínosem pro zlepšení YZR-M1 - nejen pro tuto sezónu, ale i pro tu příští."

CAL CRUTCHLOW – testovací jezdec Yamaha Factory Racing MotoGP

"Jsem rád, že mám šanci závodit v Motegi s týmem Yamalube RS4GP Racing. Jako oficiální testovací jezdec Yamahy dělám vše pro to, abych pomohl vývoji M1. GP Japonska je dobrou příležitostí k testování prototypů v závodním prostředí. Těším se na spolupráci s Yamalube RS4GP Racing Teamem, počínaje nadcházejícím srpnovým testem. Jsem si jistý, že si společně užijeme skvělé chvíle. Budeme tvrdě pracovat, abychom pro Yamahu nasbírali co nejvíce cenných informací."