Corsi pojede CIV a doufá v karty pro svět

16.03.2023

Italská silniční hvězda střední kategorie Simone Corsi odešla z Moto2 a pro letošní rok se soustředí na domácí šampionát, doufá také v divoké karty pro WorldSSP.

Foto: MV Agusta, zdroj: www.gpone.com

Po dvaceti letech v paddocku Grand Prix se Ital Simone Corsi přesouvá na rok 2023 do italského šampionátu kategorie Supersport. Pětatřicetiletý jezdec však stále přemýšlí o startech v mistrovství světa. Ital debutoval v mistrovství světa 125 ccm v Mugellu již v roce 2002 a od roku 2010 závodil v Moto2. V devíti závodech stál na stupních vítězů, zatímco nejlepším celkovým umístěním pro něj bylo páté místo. V loňském roce ale na body nedosáhl a musel z Grand Prix odejít. Jak uvedl server gpone.com, bude Corsi v letošním roce závodit v barvách týmu AltoGo Yamaha v italském šampionátu C.I.V. SSP. Stejně, jako někteří bývalí jezdci Moto2 chtěl také Corsi přestoupit rovnou do Mistrovství světa Supersport, nicméně angažmá zde nezískal, a tak doufá, že se ve světě představí minimálně při divokých kartách v Misanu a Imole.

Simone Corsi

"Touha závodit na motorce je ve mně stále silná. Je lepší být na vrcholu italské série se silnou motorkou než závodit na nízké úrovni v mistrovství světa. Letos bych chtěl vyhrát italský titul, i když úroveň je vysoká a všichni soupeři jsou velmi silní. Je zde mnoho jezdců, kteří mohou dosáhnout dobrých výsledků. S Yamahou AltoGo hodně trénuji a testuji. Baví mě to, což se mi v posledních letech stávalo jen zřídka. Z R6 mám výborný pocit. Posledních několik let v mistrovství světa bylo těžkých a trochu jsem ztratil motivaci, ale teď jsem ji zase našel. Na začátku jsem doufal, že budu závodit v mistrovství světa supersportů. Sledovat první dva závodní víkendy v televizi pro mě nebylo snadné. Ale doufám, že se mi podaří odjet alespoň několik divokých karet, zejména v mém domácím závodě v Misanu. V Imole jsem nezávodil více než dvacet let, ale pokud to bude možné, rád bych se tam podíval. Doufám, že se mi podaří absolvovat i nějaké závody mimo Itálii."