Cílem Salače je návrat do top5

17.08.2023

Filip Salač chce v GP Rakouska zabojovat a vrátit se do elitní top5 kategorie Moto2.
Foto: Gresini Racing


Po víkendu volna jsou jezdci týmu QJMOTOR Gresini Racing Moto2 připraveni vrátit se na trať na okruhu ve Spielbergu. Jeremy Alcoba má super motivaci, protože v Silverstonu předvedl dobrý návrat, který mu dodal hodně sebevědomí a další impuls k dosažení dobrého výsledku i v Rakousku. Naopak Filip Salač má velkou touhu po nápravě a po víkendu nahoru a dolů v Anglii je připraven znovu najít sám sebe na Red Bull Ringu, kde je jeho silnou stránkou tvrdé brzdění, které je zde zásadní. Cíl pro víkend: vrátit se do top5 v boji o titul mistra světa, kde je český jezdec aktuálně na šesté pozici.

Filip Salač

"Nemůžu se dočkat rakouského závodu, je to trať, kterou mám velmi rád, velmi odlišná od ostatních. Je tam hodně ostrého brzdění, což mám nejraději. V Silverstonu jsme měli problémy, ale víme, co se stalo, takže to můžeme napravit, abychom byli opět konkurenceschopní. Vydáme ze sebe to nejlepší jako vždy a uvidíme, co se stane"

Jeremy Alcoba

"Do Rakouska přijíždím motivovaný. V minulém závodě jsem se na motorce cítil docela dobře, měl jsem dobrý pocit z přední pneumatiky a na další trati je třeba hodně cítit předek. Naším cílem je zlepšovat se a pracovat v tomto směru i nadále. Budu se snažit podat co nejlepší výkon, loni jsem se tu cítil docela dobře a to mi dodává ještě větší sebedůvěru"