Ciabatti: na Marqueze se mě neptejte

24.09.2023

Paolo Ciabatti, sportovní ředitel Ducati Corse, nepotvrdil příchod Marca Marqueze do italského týmu Gresini Racing, ale přesto naznačil, že získat superhvězdu HRC není nemožné.
Foto: Honda, zdroj: motogp.com

Jedním z nejžhavějších témat v paddocku posledních týdnů jsou spekulace, že osminásobný mistr světa Marc Marquez možná ukončí svou dlouholetou spolupráci s týmem Repsol Honda. V posledních týdnech se objevily zvěsti o tom, že by se závodník s číslem 93 mohl rozhodnout pro přestup k Ducati, hlavně po boku svého bratra Alexe v týmu Gresini Racing, a nyní sportovní ředitel Ducati Corse Paolo Ciabatti ve svém nejnovějším rozhovoru s reportérem MotoGP™ Pitlane Jackem Appleyardem nejenže rozdmýchal oheň, ale ještě ho přilil.

Paolo Ciabatti, sportovní ředitel Ducati Corse
"Pokud jde o Gresini, myslím, že to zřejmě vypadá, že mají tuto příležitost a čekají na Marquezovo rozhodnutí. Vidím tady (poznámka redakce – v Indii), že Marquez je s Hondou velmi rychlý, takže ano, slyšíme, co slyšíte. On si promluví s vedením Hondy v Japonsku a rozhodne se, ale je to něco, co záleží na něm a na týmu. My jako Ducati máme čtyři smluvní jezdce, což jsou dva u Lenova a Pramacu, a to je vše. Myslím, že to všichni vědí. Myslím, že už nejsou jiné možnosti, je to jediná motorka bez jezdce a Marquez říká, že měl tři možnosti. Určitě jedna je zůstat u Hondy, další dvě můžeme jen odhadovat, takže se mě víc neptejte, měli byste se zeptat Marca Marqueze a Gresini, lidí z Gresini, co se děje. My o ničem nevyjednáváme."