Castrol Hondy první desítce brněnského závodu
Joan Mir a Luca Marini
vybojovali v žhavé Grand Prix České republiky nejlepší společný výsledek týmu v
této sezóně díky bojovnému pátému a přesvědčivému osmému místu této dvojice.
Foto: Honda
Při nástupu na startovní rošt se Joan Mir rozhodl pro to, co mnozí považovali za riskantní tah, když zvolil měkkou zadní pneumatiku. Jako jediný jezdec, který nepoužil střední pneumatiku, Mir vyrazil z 11. místa na startovním roštu a okamžitě zaútočil na první desítku, přičemž se v pátém kole s chirurgickou přesností propracoval do první šestky. Druhou polovinu závodu strávil jezdec s číslem 36 stíháním Acosty, v 16. kole předjel slábnoucí KTM a několik kol s ním sváděl souboj. Mir projel cílem na pátém místě a zajistil si tak svůj dosud největší zisk bodů v letošní sezóně. Mistr světa z roku 2020 tak završil celkově pozitivní víkend a opět ukázal potenciál, který v sobě i v motocyklu Honda RC213V má.
Luca Marini předvedl stejně silný výkon jako jeho týmový kolega a ze 14. místa na startovním roštu se postupně propracovával vpřed, až se zařadil za Mira. Po brzkém předjetí Morbidelliho se jezdec s číslem 10 v šestém kole dostal do první desítky a zaměřil na Moreiru před sebou, přičemž mu v zrcátkách visel Jorge Martin. V závěrečné fázi závodu dokázal Marini rychle stahovat náskok nováčka a prokázal své zkušenosti s motocyklem Honda RC213V, když si udržel konzistentní tempo až do samého konce a zajistil si tak osmé místo.
Joan Mir
"Dnes jsme měli šanci opravdu bojovat o něco, co za to
stálo, šli jsme do toho a podařilo se nám dosáhnout dobrého výsledku, takže
jsem s celým víkendem opravdu spokojený. Chci poděkovat týmu Honda HRC Castrol,
protože odvedli skvělou práci po celý víkend a podařilo se nám překonat propad,
který jsme měli v Q2. Hodně jsem věřil sám sobě i tomuto rozhodnutí s měkkými
pneumatikami. Díky problémům Acosty jsme získali jen jednu pozici. To je
realisticky to, co v tuto chvíli dokážu. Cílem je podávat takové výkony každý
víkend; stále to bereme závod po závodě. Přenesme tenhle pocit do Assenu."
Luca Marini
"Pro nás to byl opravdu solidní závod a jsem spokojený se
svým tempem, s tím, jak tvrdě jsme tlačili, a s tím, kolik pozic se nám
podařilo získat zpět. Podařilo se nám vylepšit motorku oproti pátku a sobotě. Střední
zadní pneumatika nám pomohla vyřešit mnoho těch podivných pocitů, které jsme
měli ve sprintu. Opět to byl víkend, kdy jsme se zotavovali a v neděli dali vše
dohromady, ale v pátek odpoledne musíme být v první desítce – zejména v Assenu,
kde je těžké předjíždět. Musím poblahopřát Joanovi k závodu, který odjel na
měkkých pneumatikách, zvládl to velmi dobře."

