Casadei pojede místo Gomeze

24.09.2023

Italský jezdec Mattia Casadei vystřídá od Velké ceny Japonska Moto2 až do konce letošní sezony Borju Gomeze v týmu Fantic Racing.
Foto: Fantic Motor

Společnost Fantic oznamuje, že Mattia Casadei, úřadující mistr světa MotoE, se připojí k Celestinu Viettimu pro nadcházející GP Japonska a bude s týmem pokračovat až do konce sezóny 2023.

Mattia se narodil 2. července 1999 v Rimini a na minibikách debutoval v roce 2008. V roce 2010 se stal italským mistrem, což zopakoval i v následujícím roce. Ve stejném roce získal také evropský titul. V roce 2018 získal titul nováčka roku v kategorii CIV 600 Supersport a o rok později debutoval v mistrovství světa MotoE. Jeho první vítězství v této třídě přišla v roce 2022 v GP Francie a San Marina. Působivé vítězství zaznamenal v letošním mistrovství světa MotoE. Mattia v jeho druhé polovině byl protagonistou neúnavného návratu a s pěti vítězstvími a dvěma pódii v posledních sedmi závodech se 9. září na domácím okruhu stal šampiónem. Devítka bude zároveň jeho závodním číslem.

Kromě divoké karty na GP San Marina v roce 2021 čtyřiadvacetiletý rodák z Rimini v Moto2 nikdy nezávodil. Mattia bude mít sedm víkendů na to, aby se seznámil s motocyklem a pneumatikami Dunlop, protože v MotoE vždy používal Michelin.

Fantic děkuje Borjovi Gomezovi a přeje mu úspěšné pokračování kariéry. Mladý Španěl prožil svůj premiérový rok v Moto2 s nasazením a vážností. Přesto se bohužel ukázalo, že třída je pro něj, který je velmi mladý a talentovaný, náročnější, než se očekávalo.

Mattia Casadei:

"Jsem velmi rád, že mohu závodit v mistrovství světa Moto2 s týmem Fantic Racing, kterému děkuji za důvěru, kterou mi dal. Budu se snažit tuto skvělou příležitost co nejlépe využít a vydat ze sebe to nejlepší."