Brivio - sprint změnil pravidla hry

30.03.2023

Manažer týmu, který vyhrál mistrovství světa, byl v paddocku v Portimau a bedlivě sledoval historicky první závod Tissot Sprint, komentuje jeho dopady.
Foto: KTM / Milagro

Grand Prix Portugalska odstartovala novou éru mistrovství světa, když se v sobotu odpoledne jel historicky první Tissot Sprint. Ve strhujícím závodě napnul své síly Francesco Bagnaia (Ducati Lenovo Team) a získal první letošní vítězství, když se v posledním kole probojoval před Jorgeho Martina (Prima Pramac Racing), zatímco poleman Marc Marquez (Repsol Honda Team) vybojoval poslední místo na stupních vítězů jen pár zatáček před cílem. Před sobotním zhasnutím světel se kolem nového formátu objevila spousta názorů a mnozí se vyjadřovali k tomu, jak by mohl ovlivnit šampionát. Jedním z nich byl bývalý manažer týmu Suzuki a současný ředitel závodů Alpine Racing v F1 Davide Brivio, který nasměroval Joana Mira (Repsol Honda Team) k titulu mistra světa v roce 2020.

Davide Brivio

"Je zajímavé vidět krátký závod, kde můžete hrát o všechno, aniž byste se museli starat o spotřebu pneumatik nebo podobné věci. Ale také, řekněme, že MotoGP bylo založeno na dlouhé vzdálenosti, delším závodě, kde se jezdec může vzpamatovat ze zadních pozic nebo čehokoli jiného. Ve sprintu bude start velmi důležitý, bude těžké se zotavit, takže je důležité se dobře kvalifikovat, proto je to jiná hra. Nemůžete si ani říct, že budete čekat na neděli, protože by mohlo být pozdě, už byste mohli ztratit příliš mnoho bodů. Samozřejmě je to tím, že všechny závody jsou takové, je to výzva, takže je zajímavé to sledovat. Doufám, že si to fanoušci doma užili stejně jako my"