Bratři na pódium MotoGP

07.07.2024

Historický úspěch pro tým Gresini Racing, ale i pro bratry Marca a Alexe Marqueze.
Foto: Gresini Racing

Marc Marquez a Alex Marquez v neděli odpoledne vystoupili na stupně vítězů na Sachsenringu a zapsali se do historie týmu Gresini Racing. Poprvé po 27 letech se o stupně vítězů v první třídě dělí dva bratři (naposledy to bylo v roce 1997 v Imole s bratry Aokiovými).

Nedělní závod probíhal pro oba bratry velmi rozdílně, Alex, který dobře odstartoval a jel konstantním tempem blízko čela, zatímco Marc se podílel na jednom ze svých "slavných" návratů, který vyvrcholil při předjížděcím manévru o druhé místo se strojem #73.

Byla to třešnička bez dortu, nebo bychom to tak alespoň mohli popsat, ve víkendu, ve kterém se před tímto závodem všechno pokazilo, zejména s ohledem na těžké pády, které oba jezdci utrpěli v předchozích dnech. Směs karmy a srdce dává oběma bratrům, stejně jako celému týmu Gresini MotoGP, skvělý pocit při vstupu do letní přestávky.

2. místo - MARC MARQUEZ #93 (třetí v pořadí šampionátu - 166 bodů)
"Dnešní výsledek je stejně dobrý jako vítězství v závodě. Být na stupních vítězů s Alexem je něco neuvěřitelného, co se možná nikdy nestalo, ale jsme tady. Byl to velmi náročný víkend, který jsme zachránili skvělým návratem - a ten pocit se téměř nedá vysvětlit. Dovolená bude díky tomuto "double" hezká. Dnes jsem se cítil lépe a zkusili jsme to, ale abychom mohli bojovat o vítězství, potřebovali jsme jiný víkend. I tak jsme ale spokojení."

3. místo - ALEX MARQUEZ #73 (desátý v pořadí šampionátu - 79 bodů)
"Upřímně řečeno, nemyslel jsem si, že mám na to být tak blízko vpředu. Naším cílem byla první sedmička, ale pak jsem se v závodě cítil plně komfortně a tlačil jsem. Souboj s Morbidellim byl skvělý a pak, v závěrečných fázích, jsem už neměl dost sil, abych odrazil Marcův návrat. Jorgeho havárie mi umožnila dostat se na stupně vítězů a radost je obrovská."