Brad Ray vynechá Most kvůli operaci ramene

23.07.2023

Úřadující šampión BSB, který v posledním závodě WorldSBK získal top šest výsledek, bude mít delší letní přestávku, protože se chystá na druhou polovinu sezony v co nejlepší kondici.
Tisková zpráva týmu Yamaha Motoxracing WorldSBK


Bradley Ray (Yamaha Motoxracing WorldSBK Team) po posledním závodě, ve kterém vybojoval šesté místo v Imole, vynechá závodní víkend na mosteckém autodromu. Britský jezdec se rozhodl podrobit operaci ramene. Nováček WorldSBK měl v minulém závodě svůj nejlepší víkend sezony a prohlásil, že by rád do zbytku sezony nastoupil co nejlépe připravený a v co nejlepší formě. Operaci podstoupí 26. července ve Velké Británii.

Bradley Ray

"Po tak úžasném víkendu v Imole jsem se po dohodě s Yamahou a mým týmem rozhodl podstoupit operaci, abych definitivně vyřešil přetrvávající problém, který mám s pravým ramenem a který mě trápí už delší dobu. I když to není vysilující, často mi to brání ve výkonu. Poté, co jsem v Imole, ale i během předchozích kol, dokázal, že si zasloužím být zde v mistrovství světa superbiků, chci se do druhé poloviny sezony pustit silnější než kdykoli předtím. Samozřejmě mě velmi mrzí, že nemohu jet do České republiky a na mostecký okruh, ale budu mít nyní spoustu času na úplné zotavení a po operaci budu usilovat o ještě lepší výsledky.
Rád bych osobně poděkoval Andreovi Dosolimu, celému týmu Yamaha Motor Europe a samozřejmě i týmu Yamaha Motoxracing WorldSBK za pochopení. Nemohu se dočkat, až se s vámi všemi po letní přestávce opět uvidím!"