BMW před Imolou

13.07.2023

BMW Motorrad Motorsport se s WorldSBK vrací na historický okruh v Imole, na druhém BMW M 1000 RR týmu ROKiT BMW Motorrad WorldSBK pojede Leon Haslam.
Foto: BMW Motorrad Motorsport


BMW Motorrad Motorsport se vrací do historické Imoly (ITA) s mistrovstvím světa superbiků (WorldSBK). Sedmé kolo sezony 2023 WorldSBK se uskuteční na Autodromo Enzo e Dino Ferrari od 14. do 16. července. Závody WorldSBK navštěvovaly Imolu pravidelně v minulých desetiletích, naposledy v roce 2019. Leon Haslam (GBR) pojede na druhém BMW M 1000 RR společně se Scottem Reddingem (GBR) v týmu ROKiT BMW Motorrad WorldSBK.
Haslam není pro BMW Motorrad Motorsport a WorldSBK žádným nováčkem. Čtyřicetiletý Brit se v letech 2003 až 2022 zúčastnil celkem 316 závodů WorldSBK a v roce 2010 skončil v šampionátu na druhém místě. V letech 2011 a 2012 závodil jako tovární jezdec BMW Motorrad Motorsport s motocyklem BMW S 1000 RR a získal celkem osm umístění na stupních vítězů. V aktuální sezóně 2023 Haslam závodí s ROKiT BMW Motorrad British Superbike Teamem na motocyklu BMW M 1000 RR v britském šampionátu superbiků (BSB), kde již dosáhl šesti umístění na stupních vítězů, včetně dvou v nedávném podniku ve Snettertonu (GBR).
Imola je trať s bohatou tradicí, ale protože v posledních letech nebyla v kalendáři WorldSBK, je pro některé stále neznámá. Tým ROKiT BMW Motorrad WorldSBK již okruh zná z minulosti, stejně jako Haslam a Loris Baz (FRA). Redding zde však ještě nezávodil a svůj debut v Imole si odbude také Garrett Gerloff (USA), stejně jako tým Bonovo action BMW Racing.

Scott Redding, #45 BMW M 1000 RR, ROKiT BMW Motorrad WorldSBK Team

"Imola je pro mě nová trať, takže je to další element víkendu, nové tratě mám vždycky rád! Doufám v dobrý víkend a v udržení tempa z Doningtonu."

Leon Haslam, #91 BMW M 1000 RR, ROKiT BMW Motorrad WorldSBK Team

"Je to fantastická příležitost. S Imolou mám samozřejmě bohatou historii. V roce 2010 jsme v Imole bojovali o mistrovský titul až do posledního kola. Mám s tímto okruhem spojenou bohatou historii a je fantastické, že mohu znovu jezdit za BMW Motorrad Motorsport. Ve Velké Británii jezdím na BMW M 1000 RR, takže se těším na spolupráci se Shaunem Muirem a všemi kluky z týmu ROKiT BMW Motorrad WorldSBK. Uvidíme. Nemám žádná opravdu velká očekávání, chci si to jen zkusit užít a doufám, že se nám podaří získat nějaké dobré informace a dobré výsledky."

Garrett Gerloff, #31 BMW M 1000 RR, Bonovo action BMW Racing Team

"Myslím, že to bude zajímavý víkend. Je to trať, na které jsem nikdy nebyl, a vypadá to, že by mohla být technická. Ale cítím se dobře, když se učím nová uspořádání a tento okruh, který je převážně dominantní levotočivou zatáčkou s několika výškovými změnami a je těsnější, mi tak trochu připomíná tratě, na kterých jsem hodně závodil v Americe. Doufám, že tohle spojení je pevné a pomůže mi to naučit se to trochu rychleji, ale myslím, že se najde pár lidí, kteří tam ještě nebyli nebo alespoň dlouho nebyli. Jen doufám, že to bude dobrý víkend, a že se budeme dál zlepšovat, jako se nám to podařilo v Doningtonu."

Loris Baz, #76 BMW M 1000 RR, Bonovo action BMW Racing Team

"Byla to těžká sezóna a několik náročných víkendů, bohužel v posledních dvou kolech úplně bez štěstí, což je škoda, protože se na motorce cítím opět silný. Potřebuji jen klidný víkend, takže doufám, že Imola taková bude. Znovu posílám pozdravy Tomu Sykesovi a Michaelu Rubenu Rinaldimu, kteří měli v Doningtonu havárii, a doufám, že se budou moci brzy vrátit. Co se týče mě, jsem opravdu rád, že se do Imoly vracím. Je to trať, kterou jsem měl vždycky moc rád a mám na ni dobré vzpomínky. Je to opravdu okruh ze staré školy s atmosférou, která je tak odlišná od ostatních závodišť. Opravdu se na ni těším. Jsem si jistý, že tam můžeme jezdit rychle. Mám s touto tratí zkušenosti, znám její uspořádání a všechno ostatní. Jen doufám, že teď hodíme všechnu smůlu za hlavu a prožijeme s BMW M 1000 RR příjemný a klidný víkend. Vím, že kluci v tomto týmu nikdy nepřestanou neuvěřitelně tvrdě pracovat, a cítím, že je rozhodně čas, abychom získali zpět naše normální kouzlo a znovu objevili tempo, které jsme měli na začátku této sezony."