BMW ovládlo Macao Grand Prix 2023

22.11.2023

Motocykly BMW M 1000 RR na prvních čtyřech místech v závodě Grand Prix Macaa.

Svět motoristického sportu se o uplynulém víkendu zaměřil na Macao. V rámci 70. ročníku Macau Grand Prix se jel 55. ročník Macau Motorcycle Grand Prix a závod na velkolepé městské trati okruhu Guia Circuit skončil pro BMW skvělým výsledkem, kdy první čtyři jezdci v cíli jeli na strojích tohoto německého výrobce. V čele se umístil Peter Hickman (GBR), který si se svým BMW M 1000 RR týmu FHO Racing BMW Motorrad dojel pro své čtvrté vítězství v Macau. Davey Todd (GBR / Burrows Engineering / RK Racing) a David Datzer (GER / MTP Racing by ZERO UP Penz 13) si zajistili druhé a třetí místo na stupních vítězů. Hickmanův týmový kolega Josh Brookes (GBR) při svém debutu v Macau završil úspěch BMW M 1000 RR čtvrtým místem.

"Gratulujeme našim úspěšným jezdcům BMW, kteří v Macau opět dominovali. Uzavření první čtyřky pro naše BMW M 1000 RR je senzační výsledek," řekl Uwe Geyer, šéf BMW Motorrad Customer Racing. "Peter Hickman dostál své roli jednoho z největších favoritů. Davey Todd, kterého můžeme přivítat zpět v závodní rodině BMW, také dokázal, že patří mezi nejlepší silniční jezdce na světě. David Datzer při své druhé účasti v Macau dosáhl podruhé na stupně vítězů - to je působivý výkon. A Josh Brookes jako debutant v tomto extrémně náročném závodě dosáhl vynikajícího výsledku v podobě čtvrtého místa. Děkujeme všem závodníkům BMW, kteří v Macau tak úspěšně reprezentovali barvy BMW!"

Hickman startoval v Macau poprvé od roku 2019 a pro tým FHO Racing BMW Motorrad to bylo první vystoupení na okruhu Guia v rodném městě manažerky týmu Faye Ho. Hickman rychle prokázal, že na unikátní trati stále exceluje, v trénincích zajížděl nejrychlejší časy a zajistil si pole position. Následně si Hickman udržel vedení na začátku závodu, než byl v prvním kole zastaven červenou vlajkou. Při opětovném startu zůstal Hickman ve vedení, zpočátku na něj vyvíjel tlak Todd. V průběhu závodu se však Hickman odpoutal a po dvanácti kolech měl před Toddem náskok 28,969 sekundy.

"Dosáhli jsme fantastického výsledku," řekl Hickman. "Jsme na domácím závodě Faye a je to její opravdová domácí trať, je to její město a je prostě fantastické být první v každé jízdě a vyhrát závod, takže jsem si nemohl přát víc - jsem super šťastný. Kluci pracovali naprosto mega, BMW M 1000 RR bylo vynikající, abych byl upřímný. Trať byla trochu hrbolatější, než bývala, což ztěžuje jízdu. Ale tým FHO Racing má motorku pěkně vychytanou a já se cítil opravdu pohodlně. Davey nás samozřejmě na začátku trochu popostrčil, ale my jsme opravdu dokázali udržet tempo a on ne, takže se nám podařilo utrhnout a zmizet na trati a pak už jsme to jenom udržovali."