BMW Motorrad před Doningtonem

10.07.2024

Donington Park pro BMW Motorrad Motorsport zahajuje dva závodní víkendy WorldSBK v rychlém sledu.
Foto: BMW Motorrad

Po úspěšném víkendu v Misanu (ITA), kde Toprak Razgatlioglu (TUR) dosáhl historického hattricku, se BMW Motorrad Motorsport nyní vydává do Velké Británie. Páté kolo mistrovství světa superbiků FIM Superbike 2024 (WorldSBK) se uskuteční o nadcházejícím víkendu (12. až 14. července) v Donington Parku (GBR). Razgatlioglu přijede do Donington Parku jako lídr světového šampionátu. V dosavadních čtyřech podnicích letošní sezony si připsal šest vítězství a další tři umístění na stupních vítězů a vede průběžné pořadí s náskokem 21 bodů.

Donington Park je pro rodinu BMW Motorrad Motorsport WorldSBK dvojnásobným domovem. Nejprve pro britský tým ROKiT BMW Motorrad WorldSBK s jezdci Razgatliogluem a Michaelem van der Markem (NED). Zadruhé pro Scotta Reddinga (GBR), který spolu s týmovým kolegou Garrettem Gerloffem (USA) závodí za německý Bonovo action BMW Racing Team.

Závodní víkend ve Velké Británii představuje první polovinu dvojzávodu WorldSBK pro BMW Motorrad Motorsport. Jen o týden později je na programu šesté kolo sezony v českém Mostě.

Toprak Razgatlioglu (#54 BMW M 1000 RR, ROKiT BMW Motorrad WorldSBK Team):
"Jsem opravdu rád, že se vracím do Doningtonu, protože tento okruh je mou oblíbenou tratí. Jsem velmi pozitivně naladěn. Loni jsem hodně bojoval s Ducati, ale letos je to úplně jiné, protože teď jedu na BMW a motorka je silnější na rovince i v zatáčkách. Také se na ni nyní přizpůsobuji, stále ještě nejsme na 100 procentech, ale každý závodní víkend se zlepšujeme. Zejména nedávná vítězství v Misanu ukázala, že jsem stále silnější, ale teď uvidíme, jak to bude v Doningtonu. Před závodem toho nikdy moc nenamluvím. Říkám jen, že je to můj oblíbený okruh, prostě se budu snažit odvést zase co nejlepší výkon, jako jsem to udělal v Misanu, a doufám, že zase vyhrajeme. Obvykle jsem na tomto okruhu velmi silný, ale uvidíme, jak to bude s BMW M 1000 RR, protože na něm pojedu poprvé. Celkově mám pozitivní pocit, tým dál tvrdě pracuje a nepřestává, já pracuji každý den, chodím do posilovny a na trať, jezdím na kole, každý den se v tréninku přemáhám. Na závodní víkend jsem plně připraven."

Michael van der Mark (#60 BMW M 1000 RR, ROKiT BMW Motorrad WorldSBK Team):
"Vždycky je příjemné vrátit se do Doningtonu. Je to trať, na kterou mám spoustu hezkých vzpomínek a je škoda, že jsem tam posledních pár let nebyl, takže se těším, až se tam vrátím. Myslím, že jak jsme ukázali v předchozím kole, motorka je velmi dobrá a že jsme připraveni opět bojovat o nejvyšší příčky. Doufám, že tento víkend z mé strany vše zapadne na svá místa, protože jsme předváděli tempo, ale v posledních několika kolech jsme neměli štěstí. Mám velkou motivaci a věřím si, že se mi v Donington Parku při domácím podniku týmu bude dařit."

Scott Redding (#45 BMW M 1000 RR, Bonovo action BMW Racing Team):
"Donington je pro mě samozřejmě úžasný závodní víkend. Mám tam spoustu přátel a rodinných příslušníků, samotný okruh je úžasný a má velkou historii. Okruh má také tolik charakteru, rychlé zatáčky v Craner Curves, pomalé brzdění z kopce do Melbourne Hairpin. Miluji atmosféru závodů v okolí Donington Parku. Doufejme, že bude úžasné počasí, protože to dělá takový jasnější víkend pro lidi na ochozech a jezdce na trati. Opravdu se na to těším. Mám pocit, že v Misanu jsme s motorkou udělali dobrý krok. Nemohl jsem se prokázat výsledky, ale pocit, kterého jsme dosáhli, byl dobrý, takže doufám, že se mi to podaří vyjádřit ve výsledcích v Donington Parku. Cítím se teď jistěji, s motorkou jsem stabilnější, takže se opravdu těším. Nemůžu se dočkat, až tam přijedu, všechny uvidím a společně si užijeme skvělý víkend."

Garrett Gerloff (#31 BMW M 1000 RR, Bonovo action BMW Racing Team):
"Na Donington se opravdu těším. Vzpomínám si na loňský dobrý závod, cítil jsem se tam silný a motorka fungovala dobře. Takže letos se opravdu těším, až se tam vrátím a pokusím se odvést co nejlepší výkon pro sebe i pro svůj tým."