Blíží se motokrosový svátek v Lokti

06.07.2023

Motokrosový svátek MXGP v Lokti se jede již příští víkend.
Tisková zpráva Autoklubu ČR

Víkend 15.-16. července 2023 bude v západočeském Lokti zasvěcen motokrosovému svátku – MXGP of Czech Republic. Opět tady uvidíte nejlepší motokrosové závodníky světa v kategoriích MXGP a MX2. V Loketských serpentinách navíc budete svědky finálových závodů evropské elity v nejmladších kategoriích EMX65 a EMX85. O dalším mistru Evropy se tady bude také rozhodovat v EMX2T, dvoutaktních dvěstěpadesátkách. Ve všech kategoriích startují čeští jezdci. Novinkou letošního elitního mezinárodního motokrosového víkendu v Lokti budou kvalifikační závody. Napínavé souboje tak budou k vidění už od sobotního rána A nebude chybět ani tradiční bohatý doprovodný program.

Loketské serpentiny si letos připomínají půlstoletí od konání prvního motokrosového závodu na zdejší trati. "Jsme rádi, že letošní Velkou cenu České republiky v motokrosu můžeme pojmout jako oslavu tohoto významného výročí a o to více jsme se na ni připravovali. Došlo k rozšíření tratě a dalším úpravám v zájmu zvýšení bezpečnosti. Zájem jezdců je enormní, startovní listina bude známa do konce týdne. Už dnes ale víme, že díky novince v letošním seriálu, kvalifikaci před hlavním závodem, budou ostré souboje jezdců k vidění už od sobotního rána. Kvalifikační závody se odjedou i v kategorii EMX2T. Bude to velká a napínavá show," předeslal Zdeněk Dvořák, ředitel závodu z Automoto klubu Loket v AČR, tradičního pořadatele světového motokrosu v České republice. MXGP of Czech Republic je dvanáctým podnikem letošního seriálu FIM Motocross World Championship. "Patří mezi tradiční pilíře jeho kalendáře, což dosvědčuje fakt, že pětiletá smlouva s promotérem mistrovství světa MXGP pokrývá ještě další dva roky. Tak dlouhodobý kontrakt je výjimečný a jen potvrzuje vysoké renomé České republiky coby světové pořadatelské velmoci v motorsportu. Poděkování za to patří zkušeným pořadatelům z Automoto klubu Loket v AČR, kteří podnik pod hlavičkou Autoklubu České republiky připravují. A letos jim ke slovům díků a uznání připojuji také gratulaci k padesátému výročí prvních motokrosových závodů na zdejší trati," připomněl Jan Šťovíček, prezident Autoklubu České republiky. Podporu jednomu z nejvýznamnějších domácích podniků motorsportu poskytla Národní sportovní agentura.

Zvažujete-li svoji účast na loketském mezinárodním motokrosu, pak pro vás máme další tahák. Letos poprvé se tady v závodě mistrovství světa představí i našimi fanoušky oblíbený slovinský reprezentant a světový šampion Tim Gajser, který do kolotoče MXGP naskakuje po rekonvalescenci z únorového zranění.

Součástí víkendu bude tradiční a oblíbená MXGP Academy, která je určena pro domácí motokrosové podhoubí a jejich rodiče. Zároveň se tady představí dvěma závody European Junior E-motocross Series, Loket bude čtvrtou zastávkou série pro závodníky ve věku 6-8 let na elektrických motorkách.

Sobotní večer po ukončení závodů pokračuje party až do ranních hodin, nebude chybět ani tradiční velkolepý ohňostroj od 23.00 hodin. Vstup na party je v ceně vstupenek na sobotu a v ceně vstupenek dvoudenních. Zajistěte si vstupenky včas, zájem letos předčí očekávání, v předprodeji jsou k dispozici na https://tickets.mxgploket.com/.

"Srdečně vás zvu do Lokte, bude to stát opravdu za to, prožijete nezapomenutelnou motorsportovou podívanou. Přijďte podpořit české jezdce a sledovat ty nejlepší motokrosaře na světě" uzavřel Jan Šťovíček. Všechny informace ohledně MXGP v Lokti najdete na https://www.mxgploket.com/.