Bindera dělily milimetry od pódia

26.06.2023

Závod Motul TT Assen přinesl další svižnou epizodu MotoGP s vysokou rychlostí, vysokou soutěživostí a vysokými teplotami, které poznamenaly osmé kolo seriálu v Nizozemsku. Tým Red Bull KTM Factory Racing a Brad Binder si na slavné trati TT Circuit Assen zajistili umístění v první čtyřce.
Foto: KTM

Okruh TT Assen přivítal na rovné, rychlé a náročné trati na severu země slunečnou oblohu, teplý vzduch a desítky tisíc fanoušků závodu. Tým Red Bull KTM byl připraven přispět k této podívané, protože Brad Binder a Jack Miller startovali do 26kolového výjezdu z pátého a dvanáctého místa na startovním roštu a po slušných výkonech v sobotu, kdy byl Binder blízko umístění na stupních vítězů ve sprintu.

KTM RC16 opět odskočila ze startovního roštu a Binder se okamžitě dostal do vedení. Jihoafričan, který v Assenu v roce 2022 skončil pátý, vedl Grand Prix, po celou dobu bojoval o první trojku a stejně jako v sobotu lehké překročení vymezené dráhy v posledním kole při snaze zajistit si druhé pódium v sezoně znamenal, že z třetího místa se po projetí cílem rychle stane čtvrté. Jack Miller sledoval závěr ze svého boxu poté, co pád v pomalé rychlosti ve druhém kole předčasně ukončil jeho Grand Prix.

Brad Binder
"Abych byl upřímný, s touto situací se dokážu vyrovnat, ale je mi opravdu líto celého týmu. Celý víkend odváděli neuvěřitelnou práci a dali mi motorku, se kterou jsem se mohl kvalifikovat opravdu dobře. Můj start byl šílený a nějakým způsobem jsme měkkou pneumatiku donutili fungovat až do konce. Měli jsme mít dvě pódia. Nevím, co jsem dělal, ale ani jsem si neuvědomil, že jsem se té oblasti znovu dotkl. Omlouvám se týmu a budu se dívat na pozitiva toho, že jsme byli celý víkend silní. V Silverstone do toho půjdeme znovu."

Jack Miller
"Nebyl to způsob, jakým jsme chtěli zakončit první fázi sezony. Cítil jsem se dobře a měl jsem slušný start. Vjel jsem hluboko do první zatáčky na brzdy a snažil jsem se vytáhnout těsnou stopu, abych se srovnal a vyjel na výjezdu, ale bylo to o pár stupňů náklonu příliš mnoho a příliš brzy. Budeme brát pozitiva. Motorka tu byla opět dobrá a vibrace, které jsme měli ze včerejška, jsme opravili jen několika drobnými změnami. Byl to velký přínos. Každopádně dvě pódia ve sprintu a pódium v hlavním závodě, stejně jako to, že jsme většinu času bojovali vepředu. Myslím, že to byla zatím dobrá polovina sezóny. Těším se na tu další."