Binder veze z Ameriky top 10

17.04.2024

Piloti KTM usilovali o devítku nejlepších v MotoGP™ Americas Grand Prix v Texasu.
Foto: KTM

Tým Red Bull KTM Factory Racing ustál, zmobilizoval síly a zaútočil na rozhodující bod Red Bull Grand Prix of the Americas, aby ve třetím kole z 21, která jsou na programu letošní sezony, získal cenné body do světového šampionátu MotoGP. Brad Binder je v průběžném pořadí seriálu šestý poté, co na okruhu Circuit of the Americas v Austinu získal 9. místo, zatímco Jack Miller dovezl svou KTM RC16 na 13. místě.

Po třech kolech nasbíral Brad 49 bodů a v celkové tabulce je na 6. místě. Jack jich má 22 a je desátý. Tým je v pořadí na 4. místě. Příště je na řadě Španělsko. Circuit de Jerez-Angel Nieto se může pochlubit téměř čtyřicetiletou historií jako pevná součást kalendáře Grand Prix. Čtvrté kolo ožije od 26. do 28. dubna.

Brad Binder, 9. místo:
"Pro nás ošidný závod, i když jsem měl nejlepší start v životě! Myslím, že to byl vrchol. V první zatáčce jsem se snažil zařadit na vnější stranu, abych získal co nejvíce pozic, a díky zmatku mezi jezdci jsem tam bohužel rozbil zadní a levé přední křídlo. Dvacet kol na COTA s tím, že chybí, nebylo moc zábavné. Konečně jsem mohl najít rytmus mezi touto situací a mou pneumatikou a udělat nějaké tempo. Těžký víkend, na který se nedá zapomenout, i když si myslím, že naše GP tady vypadá mnohem hůř, než byla!"

Jack Miller, 13. místo:
"Prvních šest kol jsem se cítil ve skupině dobře a velmi pohodlně. Motorka fungovala lépe než včera, ale pak jsem od sedmého kola okamžitě narazil na problémy s přilnavostí a už se to jen zhoršovalo. Nemohl jsem přenášet rychlost do zatáček. Bylo to trochu zmatené poté, co jsme ujeli deset kol a ve sprintu tak moc tlačili. Spravoval jsem pneumatiku a budoval ji, takže je to velmi zvláštní. Po zbytek závodu jsem se snažil jet co nejdefenzivněji. Podíváme se na data. Cítil jsem, že jsem tu mohl odvést dobrou práci."