Binder v top5, Miller šestý

14.06.2023

V sobotním sprintu MotoGP stanovil Brad Binder maximální rychlostní rekord motocyklu Grand Prix 366,1 km/h a poté si v neděli dojel pro solidní páté místo.
Foto: KTM

MotoGP se v rámci šestého kola z dvaceti v roce 2023 prohánělo po jednom z nejrychlejších a nejmalebnějších závodních okruhů na světě a Red Bull KTM Factory Racing byl živým aktérem závodu Gran Premio d'Italia Oakley. Brad Binder a Jack Miller se svými rekordními stroji KTM RC16 vyletěli na slunečném Mugellu na páté, respektive sedmé místo.

Brad Binder
"S dnešním 5. místem jsme docela spokojeni, vzhledem k tomu, že jsme startovali na 10. místě, ale chceme víc Dnes jsme měli silnější hlavní závod ve srovnání se včerejším sprintem, kde jsme ztratili možnost získat více bodů. Řekl bych, že vrcholem našeho víkendu je fakt, že naši kluci postavili raketu Funguje to dobře a o maximální rychlosti nemůžeme polemizovat. Do budoucna musíme zapracovat na některých drobných detailech a myslím, že budeme silnější, než jsme byli dnes."

Jack Miller
"Poněkud spokojený, ale chtěl bych víc. Motorka fungovala celý víkend dobře, dnes jsme měli další slušný start, ale v porovnání s ostatními kluky nám na začátku prostě chybělo trochu tempa. Přibližně v polovině závodu se odstup stabilizoval a já cítil, že se dostávám do stále větší pohody. Sedmé místo a deset sekund od vítězství znamenalo slušné body. Už se těším na Sachsenring."