Binder v Indii získal body za 4. místo

25.09.2023

Indický okruh Buddh International Circuit hostil premiérovou GP Indie, ve které byl velmi vidět Jihoafričan Binder, na body se dostal i Jack Miller.
Foto: KTM

Historicky první Grand Prix Indie se Red Bull KTM Factory Racing a jejich rostoucí zástupy fanoušků v zemi snadno zapíší do paměti, protože Brad Binder pomohl na okruhu Buddh International Circuit předvést strhující a rychlostní MotoGP show. Jihoafričan skončil čtvrtý, zatímco jeho australský týmový kolega Jack Miller si díky zlepšenému výkonu, ale i několika problémům, na okruhu nedaleko hlavního města Nové Dillí připsal dva body za 14. místo.

Brad Binder
"Dnes jsem ze sebe vydal naprosto všechno. Nebyl to sice výsledek, v jaký jsme doufali, ale návrat z 12. na 4. místo byl docela slušný. Dvě čtvrtá místa znamenají, že to pro nás byla solidní GP Indie. Pracovali jsme tak tvrdě, jak to jen šlo, abychom pro dnešek vytěžili maximum. Motorka se chavalo dobře, ale myslím, že jsme jen trochu víc, než jsme předpokládali, bojovali s výjezdy z pomalejších zatáček. Je jasné, co musíme do budoucna a snad i do Japonska zlepšit."

Jack Miller
"Tento víkend nebyl ani příliš vysoko, ani příliš nízko. Dnes jsem se trápil. Od začátku jsem neměl potřebnou přilnavost, jak vpředu, tak vzadu. Nemohl jsem vůbec vyvinout žádnou rychlost v zatáčkách. Měl jsem také trochu kontakt do první zatáčky, což nebylo ideální, a pak jsem se ve druhém kole snažil dohnat příliš mnoho pozic najednou. Od té chvíle to byl boj do kopce a naše tempo nebylo vůbec takové jako v sobotu. Je to trochu na hlavu. Držme si palce, abychom na tom, co jsme zjistili tento víkend, a na tom, co jsme si vyzkoušeli na testu v Misanu, mohli pracovat v Motegi."