Binder třetí v GP Velké Británie

08.08.2023

Binder zazářil na Silverstonu, kde se umístil na stupních vítězů v britské MotoGP.
Foto: KTM


Brad Binder byl jedním z mála jezdců, kteří zvolili střední pneumatiky pro dlouhý závod Grand Prix Velké Británie na 20 kol, který se jel pod zataženou a hrozivou oblohou. Jihoafričan, který startoval z 10. místa na startovním roštu, využil potenciálu závodního balíčku KTM RC16, aby se z dosahu první desítky (způsobené kontaktem s jiným jezdcem v první zatáčce) propracoval do kvarteta usilujícího o vítězství. Průběh zkomplikovaly lehké přeháňky, které zkropily první a poslední sektor okruhu v Silverstone, ale Binder - s pověstnou předchozí formou, pokud jde o zkoumání limitů slickových pneumatik v deštivých podmínkách - se udržel v souboji o trofeje. Brad se prosadil přes Mavericka Viñalese na P3 a uhájil pozici i 16 bodů až do cílové vlajky. Od vítěze Aleixe Espargara ho dělilo pouhé půl sekundy. Výsledek přináší Binderovi druhé pódium v roce 2023 a znamená, že ho od první trojky průběžného pořadí šampionátu dělí 36 bodů.

Jake Miller udělal svůj obvyklý holeshot a vedl první kolo, ale Australan se pak při hledání přilnavosti stáhl zpět. Po kontaktu s Viñalesem musel získat zpět půdu pod nohama a dojet do cíle. Vytrval a na konci hry obsadil 8. místo.

Brad Binder
"Opravdu záludné a na konci velmi nejisté!Tato trať je tak velká a pokrývá tolik prostoru, že v některých sektorech byla voda a v jiných bylo sucho. Bylo těžké pochopit, kolik jsem mohl tlačit! Klobouk dolů před týmem, odvedl úžasnou práci a motorka byla fantastická, chtěl jsem pro ně dnes vyhrát, ale 3. místo bude muset stačit. Dny jako tento jsou úžasné pro umístění na stupních vítězů už jen proto, jak náročné to bylo."

Jack Miller
"Měl jsem pocit, že se od začátku snažím o grip. Od začátku se mi to prostě nedařilo. Snažil jsem se upevnit pozici a pak mě kontakt s Maverickem poslal na trávu a po tom včerejším dešti jsem se prostě musel ujistit, že jedu rovně! Pak jsem se dal do toho, ale moje tempo bylo trochu mimo. Déšť mi naštěstí dal šanci kluky znovu dostihnout a dojeli jsme v první desítce, ale takhle jsem si svůj víkend nepředstavoval. Poučíme se z toho a v Rakousku se vrátíme rozjetí."